Image

Za nami ostatni weekend Faktorii Kultury!

Za nami ostatni weekend sierpnia, to znak, że wakacje zbliżają się do końca. Także w tym tygodniu pogoda dopisała i pozwoliła aktywnie uczestniczyć w zorganizowanych w mieście wydarzeniach.

Jak co tydzień rozpoczęliśmy czwartkowym festynem miejskim, który tym razem odbył się na placu zabaw przy ul. Tysiąclecia. Zajęcia sportowe dla dzieci poprowadził trener Escola Futbol Pruszcz Gdański, a kreatywną animacją zajął się pan Sławek z Małej Akademii Teatralnej. Dodatkowo, animatorki malowały dzieciom buzie i zaplatały kolorowe warkoczyki.

W piątek (25.08.2023 r.) przed południe pracownicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim zaprosili najmłodszych na Piknik czytelniczy na deptak w centrum miasta. Wydarzenie rozpoczęło się od przedstawienia teatralnego przygotowanego przez Tetar Qfer, podczas którego dzieci miały okazję utrwalić sobie wiedzę dotyczącą segregacji śmieci. Podczas pikniku można było wziąć udział w animacjach, konkursach oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

W piątek wieczorem, na deskach pruszczańskiego amfiteatru, miał miejsce koncert rapera o pseudonimie Szczyl. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem widowni, a artysta zaprezentował swoje najbardziej znane utwory. W sobotę o 17:00 odbył się natomiast finałowy koncert Faktorii Kultury, w który tradycyjnie wystąpiła Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański. Tym samym 15. edycja Faktorii Kultury dobiegła końca!

W weekend (26-27.08.2023 r.) na Faktorii handlowej miał miejsce festyn pt. Pożegnanie lata z Bizancjum, podczas którego odbyły się warsztaty tworzenia gockiej biżuterii, sakiewek, motanek i wełnianych bransoletek. Na odwiedzających czekała także grupa rekonstrukcji Tagmata, która przeprowadziła pokazy walk i prelekcje na temat Bizancjum. Grupa zapraszała również do wzięcia udziału w grach rekonstrukcyjnych, zagrania w gry planszowe oraz do odwiedzania obozowiska.

Przed nami ostatnie dni wakacji. W tym tygodniu dla najmłodszych mieszkańców miasta Pruszcz Gdański odbędzie się ostatni festyn miejski z cyklu „Wakacje w mieście"
31.08.2023 r., godz. 10:00-12:00, Faktoria handlowa*
Organizatorzy zapraszają również na ognisko z kiełbaskami na zakończenie wakacji.

*W czasie festynu wejście na teren Faktorii handlowej będzie niebiletowane i nieodpłatne. Faktoria będzie wyłączona ze zwiedzania.