Image

Amber International Tournament - międzynarodowe zawody kettlebell lifting

W dniach 26-28 maja 2023 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbędą się międzynarodowe zawody kettlebell lifting — Amber International Tournament. To wydarzenie organizowane przez Polską Federacją Sportów Odważnikowych, fundację Family In Motion  we współpracy z  Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Motorem napędowym i inicjatorem całego wydarzenia jest Magdalena Cyganik, prezes fundacji Family In Motion, trener klubu WYtrenowani Kettle-Power Pruszcz Gdański i sędzia Kettbell Lifting.

Podczas ostatniego weekendu maja Pruszcz Gdański stanie się miejscem pasjonujących zmagań międzynarodowych zawodników sportów odważnikowych. Będzie można zobaczyć najlepszych reprezentantów z wielu krajów oraz przekonać się "własnoręcznie", jak ciężkie są odważniki kettlebell.

Rywalizować będą ze sobą zawodnicy z Ukrainy, Finlandii, Litwy, Łotwy, Słowacji, Bułgarii, Czech, Irlandii oraz Polski, w tym z samego Pruszcza Gdańskiego! Współzawodnictwo odbędzie się w klasycznych konkurencjach Kettlebell, czyli podrzucie, rwaniu i długim cyklu. Nie zabraknie też najbardziej emocjonującego i widowiskowego konkursu sztafet. Każdy z trzech dni zawodów rozpocznie się o godz. 9:00.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa - wstęp wolny.
 
Zapraszamy do śledzenia zawodów na żywo: https://www.youtube.com/AmberInternationalTournament