Ślady wysokich drzew Elena Ulyanova - spotkanie autorskie

  • Home
  • Wydarzenia
  • Ślady wysokich drzew Elena Ulyanova - spotkanie autorskie
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie autorskie z Eleną Ulyanovą, która będzie opowiadała o książce pt. Ślady wysokich drzew: Ogród Oliwski w technice druku botanicznego.

  • ​​​​​​O książce: Ślady wysokich drzew. Ogród Oliwski w technice druku botanicznego
Ślady wysokich drzew. Ogród Oliwski w technice druku botanicznego Eleny Ulyanowej to pierwsza polska książka wpisująca się w trendy świadomej sztuki ekologicznej, upcyklingu oraz zrównoważonego stylu życia. Autorka dzieli się swoim spojrzeniem na naturę jako źródło barw. W czterech projektach Elena Ulyanova krok po kroku wprowadzi w swoją autorską technikę druku botanicznego. Nowa technika, materiały i narzędzia pozwolą stworzyć niepowtarzalne pamiątki z odwiedzin w Parku Oliwskim.
Książka prezentuje odkrywczą koncepcję zapisywania wspomnień-tworzenia spersonalizowanych pamiątek z podróży i odwiedzanych miejsc.
  • Elena Ulyanova
Artystka ukraińskiego pochodzenia z międzynarodowym dorobkiem ukończyła Wydział Pedagogiczny Chersońskiego Uniwersytetu Państwowego (Kherson State University) oraz projektowanie graficzne na Uniwersytecie Georgii (University of Georgia) w Stanach Zjednoczonych. Jej dzieła to przede wszystkim wielowarstwowe złożone kolaże, do których wykorzystuje wiele rodzajów tkanin ręcznie malowanych i barwionych naturalnymi substancjami, wiele nowatorskich technik opracowała samodzielnie. Prace artystki wystawiane były w Odessie, Kijowie, rodzinnym Cherson oraz Stanach Zjednoczonych i Polsce. Założycielka i właścicielka galerii „Szary Ganek” w Pruszczu Gdańskim, gdzie oprócz działalności galeryjnej prowadzi liczne zajęcia artystyczne i cykliczne warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Założycielka autorskiej pracowni i jednocześnie marki „Five Points Studio”. Laureatka „Nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury” w 2018 r. Jest członkinią Stowarzyszenia Twórców „Przystanek Sztuka”.