Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim

ul. Wojska Polskiego 34, 83-000 Pruszcz Gdański
 • Home
 • Oferty
 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim


 • Parking

Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Opis

Podstawowa działalność Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim polega na gromadzeniu i udostępnianiu zbiorów. Biblioteka aktywnie uczestniczy również w życiu kulturalnym i oświatowym środowiska. Współpracujemy z przedszkolami, szkołami, stowarzyszeniami z terenu Pruszcza i okolic.

W ramach działalności biblioteka podejmuje liczne inicjatywy mające na celu aktywizowanie lokalnej społeczności m.in.:
 • Dyskusyjny Klub Książki – projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mający na celu m.in. ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz promowanie mody na czytanie.
 • Praca z niepełnosprawnymi – biblioteka współpracuje z placówkami dla osób niepełnosprawnych: Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Ośrodek Rehabilitacyjny Edukacyjny i Wychowawczy (OREW) w Pruszczu Gdańskim. Zajęcia mają na celu poszukiwanie wartości, które będą dodawać uczestnikom pewności siebie i sprawiać radość.
 • Akcja Lato i Akcja Zima – poprzez różnorodne propozycje w okresie wakacji oraz ferii zimowych dzieci mają możliwość poznać historię regionu i okolicznych gmin.
 • Konkursy – biblioteka organizuje również konkursy czytelnicze, plastyczne, jak również konkursy, w których łączy się obie te formy. Jest to jedna z najpopularniejszych form rozwijania zainteresowań czytelniczych.
 • Lekcje biblioteczne – przeprowadzane przez pracowników lekcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Biblioteka współpracuje z placówkami oświatowymi nie tylko z terenu miasta, ale także z okolicznych miejscowości. Realizuje przy tym tematy z tzw. przysposobienia czytelniczego oraz zajęcia na zamówione przez wychowawców i pedagogów zagadnienia.
 • Wystawy – dobierając tematykę wystaw kluczowe jest, aby pełniły one nie tylko funkcje informacyjne, lecz także, aby odzwierciedlały ważne tematy życia kulturalnego, informowały o wydarzeniach istotnych dla lokalnej społeczności.
 • Spotkania autorskie – wydarzenia są organizowane zarówno dla dorosłych czytelników, jak i dla tych najmłodszych. Na autorskich spotkaniach z czytelnikami pojawili się m.in.: Krzysztof  Zanussi ,Wanda Chotomska, Bogusław Wołoszański, Bogusław Kaczyński, Hanna Bakuła, Marcin Wolski, Grażyna Szapołowska, Elżbieta Dzikowska, Waldemar Bartoszewski, Barbara Wachowicz, Jacek Fedorowicz, Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Grzegorz Kołodko, Maria Czubaszek, Krystyna Kurczab-Redlich, Mariusz Wilk, Wojciech Jagielski, Martyna Wojciechowska i inni.
 • Pracownia Komputerowa – placówka włączyła się w projekt Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku "Pomorska Sieć Informacji Regionalnej", współfinansowany przez Unię Europejską. Celem projektu było stworzenie bazy informacji lokalnej, zawierającej wiadomości o kulturze, walorach turystycznych, gospodarce, folklorze województwa pomorskiego. Korzystanie z czytelni internetowej jest bezpłatnie.

Regulamin i warunki

Karta uprawnia do rabatu:
- 50% na wydanie duplikatu Metropolitalnej Karty do Kultury.

Aby skorzystać z rabatu:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu ważnej Karty Mieszkańca i udostępnij ją obsłudze przed zakupem usługi.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego lub komputera.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty otrzymasz rabat na usługę.


Wydarzenia

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim

Wakacyjne warsztaty w bibliotece II tura

Joanna Przybyś, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim serdecznie zaprasza na warsztaty wakacjne z biblioteką.

więcej
Najbliższe wydarzenie: 22Lipca 2024