Image

Pruszczańska Karta Mieszkańca już dostępna!

To właśnie dziś! Ruszamy. Pierwszą grupą odbiorców, dla której ważne jest uruchomienie Pruszczańskiej Karty Mieszkańca i na której koncentrujemy się na starcie są dzieci i młodzież, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach Karty Mieszkańca będą mogli oni skorzystać z Pakietu Bezpłatnych Przejazdów liniami 132, 200, 205, 207, 232 i N5 na trasie Pruszcz Gdański – Gdańsk.

Wraz z dziećmi poniżej 18 r.ż. do programu Pruszczańskiej Karty Mieszkańca dołączają również rodzice lub opiekunowie prawni.

Jak złożyć wniosek, jak założyć konto w programie?
Można to zrobić online lub osobiście. Więcej informacji znajduje się w opisie Pakietu Bezpłatnych Przejazdów i w najczęściej zadawanych pytaniach zebranych w zakładce FAQ.
Pakietem podstawowym, bazowym dla każdego mieszkańca miasta jest wcześniej już wspomniany Pakiet Mieszkańca, który wraz z Kartą będzie uprawniał do skorzystania ze zniżek i ulg u Partnerów Programu. Według założeń pakiet ten zostanie uzupełniony o bazę pierwszych Partnerów do 15 listopada tego roku, a katalog dostępnych dzięki niemu możliwości będzie się stale powiększał.

Program rusza już dziś głównie ze względu na osoby uczące się, które muszą dotrzeć komunikacją do szkół, a zakres propozycji Pakietów i Programów dedykowanych mieszkańcom miasta Pruszcz Gdański będzie rozbudowywany.

Czego więcej możemy oczekiwać po programie Pruszczańska Karta Mieszkańca, jakie są najbliższe plany?
  • od 1 stycznia 2021 r. linią autobusową 107 będą mogły poruszać się bezpłatnie wyłącznie osoby posiadające Pruszczańską Kartę Mieszkańca, pozostałe osoby będą musiały wykupić bilet na przejazd tym autobusem,
  • od 1 października 2020 r. zaplanowane jest uruchomienie Pakietu GPSZOK, w ramach którego bez konieczności okazywania dodatkowych dokumentów będzie możliwość przekazania odpadów zgodnie z przyjętymi zasadami,
  • w 2021 roku pojawią się zniżkowe ceny biletów na basen i do kina,
  • na przyszły rok planowana jest również integracja istniejących już kart – Karty Seniora i Pruszczańskiej Karty Dużej Rodziny – z Pruszczańską Kartą Mieszkańca.
Zapraszamy do zakładania kont i składania wniosków!