Bezpłatne przejazdy

Dzieci i młodzież w wieku:
  • 7-17 lat, okazują legitymację tylko raz w momencie składania wniosku o pakiet. Pakiet jest ważny tak długo, jak długo rodzic lub opiekun prawny posiada aktywne i poprawnie zweryfikowane konto w programie Pruszczańska Karta Mieszkańca.
  • 18-20 lat, okazują legitymację raz w roku najpóźniej do 30 października. Jednocześnie, aby pakiet był aktywny osoba wnioskująca, musi posiadać poprawnie zweryfikowane konto w programie Pruszczańska Karta Mieszkańca.
O aktywowanie Pakietu można wystąpić w dowolnym momencie. Uprawnienia do korzystania z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską są przyznawane na okres ważności legitymacji szkolnej dziecka, czyli do 30 października kolejnego roku szkolnego. Po tym czasie konieczne będzie odnowienie ważności uprawnień poprzez panel mieszkańca lub w Autoryzowanym Punkcie Obsługi.

Dla uczniów od 7 do 17-go roku życia (do osiągnięcia pełnoletności), pakiet bezpłatnych przejazdów będzie ważny tak długo, jak długo ważne są uprawnienia opiekuna do posiadania Pruszczańskiej Karty Mieszkańca.

Dla uczniów od 18 do 20 roku życia warunkiem koniecznym do odnowienie pakietu bezpłatnych przejazdów jest załączenie legitymacji szkolnej ważnej do 30 października kolejnego roku szkolnego.
Uczeń musi mieć ze sobą swoją Pruszczańską Kartę Mieszkańca w formie plastikowej lub w aplikacji mobilnej z aktywnym Pakietem Bezpłatnych Przejazdów. Posiadając przy sobie własną Pruszczańską Kartę Mieszkańca nie ma już konieczności okazywania dodatkowo legitymacji szkolnej.
Zobacz, jak dodać Pakiet Bezpłatnych Przejazdów do Karty on-line:
1. Zaloguj się na swoje konto na www.mieszkamwpruszczu.pl.
2. Wejdź w zakładkę Identyfikatory i Pakiety,
3. Kliknij w ikonkę z imieniem dziecka, któremu chcesz dodać pakiet,
4. Wybierz Pakiet Bezpłatnych Przejazdów,
5. Dodaj skany legitymacji szkolnej dziecka: WYMAGANE SĄ OBIE STRONY LEGITYMACJI. Uwaga! Jeśli Twoje dziecko ukończyło 18. rok życia, konieczne będzie dołączenie legitymacji przy corocznym odnowieniu pakietu. Dla dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat legitymację okazuje się tylko raz przy pierwszym wnioskowaniu o pakiet.
6. Kliknij w niebieski przycisk Dodaj pakiet.
7. Aktywacja pakietu bezpłatnych przejazdów następuje po weryfikacji przesłanych dokumentów maksymalnie do 14 dni roboczych.

Jeżeli weryfikacja jest pozytywna - możesz odebrać Kartę w punkcie odbioru. Pamiętaj, aby udając się do punktu zabrać ze sobą potwierdzenie z kodem QR, które zostanie wygenerowane na Twoim koncie po kliknięciu w niebieski przycisk "odbierz kartę". Potwierdzenie można wydrukować lub zapisać w pamięci telefonu. Jeżeli już wcześniej odebrałeś Kartę dla swojego dziecka, nie musisz robić nic więcej. 
Dziecko może jeździć komunikacją miejską wyłącznie z Pruszczańską Kartą Mieszkańca (nie musi mieć ze sobą do kontroli legitymacji szkolnej) .

Jeżeli weryfikacja jest negatywna otrzymasz maila z przyczyną odrzucenia wniosku.

Aby ponownie przesłać prawidłowe dokumenty do weryfikacji (po odrzuceniu wniosku) 
- zaloguj się na swoje konto na www.mieszkamwpruszczu.pl,
- wejdź w zakładkę Identyfikatory i Pakiety,
- dodaj pakiet lub pakiety,
- dodaj wymagane dokumenty weryfikacyjne.
Aby zamówić roczny pakiet bezpłatnych przejazdów dla dziecka, które posiada już kartę mieszkańca, należy, w przypadku uczniów powyżej 18 roku życia, przedstawić zaktualizowaną legitymację szkolną, tzn. legitymację, na której odwrocie znajduje się pieczątka ważności do 30 września kolejnego roku szkolnego.

Uwaga! Dla dzieci  i młodzieży w wieku 7-17 lat legitymację okazuje się tylko raz przy pierwszym wnioskowaniu o pakiet.
Jeżeli masz już odebraną kartę dla dziecka:
  1. Zaloguj się na swoje konto na www.mieszkamwpruszczu.pl.
  2. Wejdź w zakładkę Identyfikatory i Pakiety.
  3. Kliknij w ikonkę z imieniem dziecka, któremu chcesz dodać pakiet.
  4. Wybierz Pakiet Bezpłatnych Przejazdów.
  5. Dodaj skany lub dobrej jakości zdjęcia ważnej legitymacji szkolnej jeśli są wymagane,
  6. Kliknij w niebieski przycisk Dodaj pakiet.
Aktywacja pakietu bezpłatnych przejazdów następuje po weryfikacji przesłanych dokumentów maksymalnie do 14 dni roboczych.

Jeżeli zakończyłeś powyższą procedurę Twoje dziecko może poruszać się komunikacją miejską wyłącznie z Pruszczańską Kartą Mieszkańca.

Uwaga! Pamiętaj, że aby Twoje dziecko korzystało z bezpłatnych przejazdów, konto Rodzica musi posiadać aktywny Pakiet Mieszkańca .
Jeśli zdjęcie, które próbujesz dodać, ma mniej niż 300 pikseli, prosimy o dodanie innego zdjęcia lub udanie się ze zdjęciem do Autoryzowanego Centrum Obsługi, gdzie pracownicy pomogą prawidłowo dodać zdjęcie.
Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą korzystać z pakietu bezpłatnych przejazdów, do ukończenia 20 roku życia. Wymagane jest jednak posiadanie aktywnego Pakietu Bezpłatnych Przejazdów odnawianego co roku, za pośrednictwem strony mieszkamwpruszczu.pl lub w Autoryzowanym Punkcie Obsługi.
Nie. Studenci nie mogą korzystać z tego pakietu. Zgodnie z uchwałą nr XV/203/2020 Rady Miasta Pruszcz Gdański z dnia 30 czewrca 2020 r. w sprawie wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej na liniach 132, 200, 205, 207, 232 oraz N5 dla dzieci i młodzież, do przejazdów bezpłatnych mają prawo wyłącznie dzieci i młodzież ucząca się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
Tak, pakiet bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską obowiązuje podczas taryfy dziennej, jak również podczas taryfy nocnej. Z pakietu bezpłatnych przejazdów można korzystać we wszystkie dni tygodnia, także w weekendy.
Aplikacja Mieszkam w Pruszczu pozwala na korzystanie z pakietu bezpłatnych przejazdów dzieciom i młodzieży posiadającym zweryfikowany Pakiet Bezpłatnych Przejazdów. Wystarczy, że w czasie kontroli biletowej dziecko zaloguje się na swoje konto i pokaże kod kreskowy, który wyświetli się na pierwszej stronie. Do aplikacji zalogować się może dziecko, które do swojego konta ma dodany adres e-mail lub numer telefonu.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko mogło zalogować się do swojego konta w aplikacji, dodaj do jego konta jego osobisty adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Możesz to zrobić samodzielnie przez Panel Mieszkańca.

Potrzebujesz Pomocy?+48 58 775 99 64
pn: 9:00 - 17:00 wt-pt: 7:30-15:30