Image

Wielki Test o Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot

To już czwarta edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot. W sobotę, 16 września 2023 r. o godz. 11:00 na 34. piętrze Olivia Star, uczestnicy zmierzą się z najróżniejszymi pytaniami dotyczącymi regionu. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne, a uroku całości dodawać będzie wspaniały widok na panoramę Trójmiasta i Zatokę Gdańską.

Wielki Test każdego roku gromadzi tak wielu aktywnych mieszkańców, chcących sprawdzić swoją wiedzę o historii, gospodarce czy życiu społecznym naszej metropolii. To nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja, aby zmierzyć się z innymi i w duchu zdrowej rywalizacji powalczyć o główną nagrodę, czyli 6 tys. zł brutto.

Formularz testowy będzie zawierał 60 pytań z 10 kategorii tematycznych, którymi są: gospodarka, turystyka, ciekawostki, historia, ludzie, transport, geografia, kultura i rozrywka, sport oraz ekologia. Do każdego tematu eksperci przygotowali po 6 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru o różnym poziomie trudności. Na udzielenie odpowiedzi uczestnik Wielkiego Testu będzie miał godzinę. Zwycięzca z ubiegłego roku, Kajetan Lewandowski, zgromadził 52 punkty.

Wielki Test Wiedzy o Metropolii to szansa na wygranie atrakcyjnych nagród pieniężnych. Zwycięzca zabierze ze sobą 6 tys. zł brutto, a osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsca, wzbogacą się odpowiednio o 3 tys. i 1 tys. zł brutto.

Test rozpocznie się o godz. 11:00, jednak wszyscy uczestnicy powinni przybyć pół godziny wcześniej w celu weryfikacji tożsamości i pobrania arkuszy. Laureatów poznamy jeszcze tego samego dnia, więc po ukończeniu testu prosimy pozostać w Olivia Star.

Aby wziąć udział w teście, należy wypełnić elektroniczny formularz dostępny TUTAJ. Zapisy trwają do piątku, 15 września 2023 r.

Organizatorem Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot są: "Wyborcza Trójmiasto" oraz stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, natomiast partnerami są: Gdańsk, Sopot oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.
Szczegółowy regulamin znajduje się TUTAJ.