Image

Ferie w Pruszczu Gdańskim – podsumowanie I tygodnia

Minął pierwszy tydzień ferii, jak zawsze w naszym mieście, aktywności przygotowanych dla młodych mieszkańców miasta nie brakowało. A co dokładnie się dzieło?

Lodowisko

27.01.2024 r. uruchomione zostało długo wyczekiwane lodowisko miejskie zlokalizowane przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim. Podczas pierwszych pięciu dni funkcjonowania lodowisko odwiedziło ponad 1 700 osób, wypożyczając sprzęt ponad 900 razy. Jak zapowiadają organizatorzy, z lodowiska korzystać będzie można do 25 lutego 2024 r. lub do końca lutego 2024 r. (w zależności od warunków pogodowych). Harmonogram pracy lodowiska można znaleźć tutaj.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim

W pierwszym tygodniu ferii miały miejsce zajęcia kreatywne organizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim. Podczas Akcji Zima, w pierwszych dwóch dniach, zorganizowane zostały zajęcia kreatywne z masami plastycznymi. Trzeciego dnia uczestnicy budowali zamki, a czwartego grali w planszówki i aktywnie brali udział w innych zabawach. Ostatniego dnia akcji w bibliotece odbył się bal karnawałowy. Pruszczańska wypożyczalnia na chwilę zmieniała się w salę balową, gdzie pojawiły się kolorowe ozdoby, tańce i zabawy.

Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim 

W minionym tygodniu dobyły się także dwa festyny organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim w ramach Akcji Zima. We wtorek dzieci spotkały się na boisku przy CKiS, a w czwartek na terenie Faktorii handlowej. Na uczestników czekał trener piłki nożnej, który poprowadził zajęcia sprawnościowe, następnie odbyły się animacje dla dzieci. Podczas spotkania można było napić się ciepłej herbaty oraz upiec kiełbaskę przy ognisku. Dla uatrakcyjnienia, w kolejnym tygodniu zajęcia sportowe prowadzone będą przez trenera taekwon-do. Harmonogram spotkań znaleźć można tutaj.

Baseny

Warto dodać, że do dyspozycji młodych Pruszczan pozostają kryte pływalnie, które na czas ferii przygotowały specjalną ofertę bezpłatnych wejść. Przypominamy, że dla uczniów – mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, za okazaniem aktualnej legitymacji szkolnej, pływalnie będą dostępne bezpłatnie.

Kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim, ul. Kasprowicza 16
Pływalnia dla dzieci i młodzieży czynna jest od 10:00 do 15:00 (ostatnie wejście).
Daty i godziny niedostępne w czasie ferii: 29.01.2024 r. godz. 14:00 i 15:00, 05.02.2024 r. godz. 14:00 i 15:00

Kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim, ul. Matejki 1
Pływalnia w czasie ferii oferuje "szczęśliwe godziny" dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych mieszkających w Pruszczu Gdańskim oraz uczniów pruszczańskich szkół, którzy mieszkają poza terenem miasta. Warunkiem wejścia na basen jest okazanie legitymacji szkolnej.

Grafik wolnych wejść:

  • poniedziałek 11:00-13:40
  • wtorek 11:00-13:40
  • środa 9:00-13:40
  • czwartek 9:00-9:40
  • piątek 9:00-13:40


Więcej informacji i pełen grafik wejść na basen można znaleźć tutaj.

Kino na Bursztynowym Szlaku

Ponadto przypominamy, że przez całe ferie można skorzystać z oferty przygotowanej przez Kino na Bursztynowym Szlaku, a już 9 lutego 2024 r. startuje nowy repertuar. Pełen harmonogram seansów wraz z datami znaleźć można w dziale Wydarzenia.

Dom Wiedemanna

Przypominamy, że od połowy stycznia w Domu Wiedemanna trwa wystawa malarstwa Marka Okrassy. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających przez całe ferie, aż do 03.03.2024 r. Ekspozycja dostępna jest od wtorku do niedzieli, w godzinach od 12:00 do 16:30. A w drugim tygodniu ferii uruchomiona zostanie druga ekspozycja – na I piętrze budynku odbywać się będzie prezentacja historycznego, 8- i 16-bitowego sprzętu komputerowego oraz gier i programów m.in. atari, commodore, amigi, amstrady "Retro granie w Wiedemannie". Podczas wydarzenia będzie można również spróbować swoich sił w retro grach! Wystawę będzie można zwiedzać od wtorku (06.02.2024 r.) do soboty (10.02.2024 r.), w godzinach od 10:00 do 16:30. Na wydarzenie obowiązują zapisy pod nr telefonu: +48 603 939 603.

Zapraszamy do prześledzenia fotorelacji z pierwszego tygodnia ferii w Pruszczu Gdańskim: