Image

Złotem i srebrem haftowane w pruszczańskiej bibliotece

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Pruszczu Gdańskim zakończyła się II edycja warsztatów hafciarskich pt. "Złotem i srebrem haftowane", prowadzona przez utalentowaną artystkę z Pruszcza Gdańskiego Annę Prill. Pani Anna, znana z tworzenia unikalnych przedmiotów użytkowych ozdobionych kaszubskim haftem szychem, doskonale łączy tradycję z nowoczesnością.

Tegoroczna edycja warsztatów, w której udział wzięło niemal 20 uczestniczek, rozpoczęła się w lutym, kiedy to ogłoszono nabór do klubu hafciarskiego w pruszczańskiej bibliotece. Ogłoszenie przyciągnęło miłośników haftu, obiecując nie tylko rozwój umiejętności, ale również możliwość nawiązania nowych znajomości i spędzenia czasu w inspirującej atmosferze.

Podczas warsztatów każda uczestniczka własnoręcznie ozdobiła torebkę, tworząc małe dzieła sztuki, które można było podziwiać podczas finałowego pokazu. Zwieńczeniem kursu było wręczenie dyplomów oraz możliwość zabrania ze sobą stworzonej przez siebie torebki, stanowiącej piękną pamiątkę z warsztatów.

Te warztaty to nie tylko okazja do doskonalenia hafciarskich umiejętności, ale również do przeżycia niezapomnianych chwil i budowania trwałych relacji w społeczności pasjonatów rękodzieła. - mówi Joanna Przybyś Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Pruszczu Gdańskim

Gratulujemy uczestnikom zdobycia nowych umiejętności i czekamy na kolejne ciekawe projekty podejmowane pod czujnym okiem Pani Anny Prill.