Image

Pomoc dla Ukrainy - PRG Taxi przewiezie Twoje dary na miejsce zbiórki

Partner Pruszczańskiej Karty Mieszkańca, PRG Taxi, oferuje swoją pomoc w związku z sytuacją na Ukrainie. Firma odbierze potrzebne artykuły od każdego w Pruszczu Gdańskim i okolicy, kto będzie chciał włączyć się w akcję zbiórki najpotrzebniejszych artykułów oraz dostarczy je bezpośrednio do naszej punktów miasta Pruszcz Gdański i gminy Pruszcz Gdański. Niezależnie od ilości. Kontakt pod numerem: + 48 666 606 637.

Krótka informacja na temat zbiórek:

Gmina Miejska Pruszcz Gdański

Punkt centralny zbiórki rzeczy niezbędnych na Ukrainie:
Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim (Szklana Sala), ul. Chopina 34.
Punkt czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00-20:00.

Z informacji, które podaje Konsulat Ukrainy w gdańsku potrzebne są takie rzeczy jak: apteczka wojskowa z wyposażeniem, plastry przeciwporażeniowe i plastry na gojenie ran, opatrunki hemostatyczne, leki przeciwwirusowe i przeciwgrypowe, spirytus, nosze miękkie płachtowe, leki układu pokarmowego, termokołdry, koce. Pełna lista znajduje się na stronie: https://pruszcz-gdanski.pl/chce_pomoc.qbpage.

Gmina Pruszcz Gdański

Urząd Gminy Pruszcz Gdański czynny jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. od 7:30 do 15:30 oraz w środy w godz. od 9:00 do 17:00.
Do urzędu gminy można przynosić żywność długoterminową (nie w szkle), środki czystości, nowe ręczniki, koce i śpiwory, leki przeciwbólowe, opatrunki itp.