Image

Metamorfoza biblioteki w Szkole Podstawowej nr 4

Sytuacja wywołana konfliktem zbrojnym na Ukrainie powoduje, że trudniej dostrzec te mniejsze lub większe inicjatywy, które sprawiają, że nam i naszym dzieciom żyje się lepiej. Czas nie stanął w miejscu, zauważamy działania, które mają znaczący wpływ na naszą codzienność. Jednym z takich przykładów jest przeobrażenie, jakie przeszła szkolna biblioteka w jednej z pruszczańskich szkół.

Po wejściu do biblioteki w pruszczańskiej czwórce przywita nas nowoczesne i barwne pomieszczenie. Wygodne meble oraz sprytnie zaaranżowana przestrzeń sprawia, że chce się sięgnąć po książkę i od razu zatopić się w lekturze. To dopiero początek, rozglądając się dalej oprócz elementów wnętrza, nowych książek, nowych komputerów do obsługi programu Vulcan Mol, drukarki, dostrzec można 65' calowy telewizor do prowadzenia zajęć lekcyjnych wygrany w konkursie organizowanym Wody Polskie „Wiesz więcej o powodzi - lepiej się chronisz?”.

Jak udało się zrealizować tę metamorfozę? Co najważniejsze - za projektem stoi wspaniała i zaangażowana kadra szkoły, która umiejętnie wykorzystała środki otrzymane z Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 oraz od Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański. Gratulujemy udanej metamorfozy!