• Home
  • Mieszkasz w Pruszczu Gdańskim? Rozlicz tu podatek i weź udział w Loterii PIT!
Image

Mieszkasz w Pruszczu Gdańskim? Rozlicz tu podatek i weź udział w Loterii PIT!

Jak wygrać auto lub 5 000 zł? To proste. Jeśli mieszkasz w mieście Pruszcz Gdański i rozliczając podatek, w deklaracji PIT wskażesz jako miejsce zamieszkania adres na terenie naszego miasta, możesz zgłosić swój udział w Loterii PIT. Od 1 marca 2022 r. na stronie www.pitwpruszczu.pl znajdziesz krótki formularz rejestracyjny, po jego wypełnieniu otrzymasz swój osobisty numer loteryjny.

W tym roku odbędzie się już trzecia edycja Loterii. Pierwsza miała miejsce w 2020 roku i udział w niej wzięło 3015 osób z czego 213 zadeklarowało, że rozlicza się w Pruszczu Gdańskim po raz pierwszy. Odsłona zeszłoroczna zebrała 4197 mieszkańców, a po raz pierwszy w Pruszczu rozliczało podatek 312 osób. Jak widać chętnych przybywa, niemniej jednak nadal jest to akcja, w której szansa na wygraną jest statystycznie ogromna. W ostatnich edycjach główne nagrody trafiły: w 2020 do pana Maksymiliana, a w 2021 do pani Kamili. Kto wygra w roku 2022? Może Ty? Jedno jest pewne, żeby wygrać trzeba się zgłosić, do czego gorąco zachęcamy.

Jak wziąć udział w loterii?

Udział w loterii może zgłosić każda osoba pełnoletnia, która rozliczy podatek PIT za rok 2021 w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie naszego miasta – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. - W tym roku nagrodami w loterii są: Toyota Yaris z napędem hybrydowym rocznik 2022 oraz kwota 5000 zł.

Dlaczego warto rozliczać podatek w swoim miejscu zamieszkania?

Podatek PIT ma ogromną wartość dla samorządu lokalnego i znacząco wpływa na otoczenie. Rozliczanie go w faktycznym miejscu zamieszkania wspiera m.in. inwestycje, dzięki którym w naszym mieście lepiej się mieszka, uczy, pracuje, wypoczywa i załatwia codzienne sprawy.

Jeśli zastanawiacie się, ile z waszego podatku trafia do miejskiego budżetu i na co przeznaczane są te pieniądze, zapraszamy do skorzystania z kalkulatora, który znajduje się na stronie: www.pruszczgdanski.budzetyjst.pl.

Aby być na bieżąc z informacjami na temat Loterii PIT, warto śledzić wiadomości na stronie www.pruszcz-gdanski.pl oraz na profilu miasta na portalu Facebook: facebook.com/MiastoPruszczGdanski. Zachęcamy także do zainstalowania aplikacji BLISKO i otrzymywania wiadomości wprost na swój telefon, więcej na ten temat na: Aplikacja BLISKO!