Image

Zaprzyjaźnij się z książką – konkurs czytelniczy dla klas IV

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna Filia w Pruszczu Gdański zaprasza uczniów klas IV szkół podstawowych z Pruszcza Gdańskiego do wzięcia udziału w II edycji konkursu czytelniczego pt. „Zaprzyjaźnij się z książką”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański.

Celem konkursu jest rozwijanie i utrwalanie zainteresowań oraz nawyków czytelniczych uczniów klas 4. Ponadto zależy nam na aktywizowaniu uczniów poprzez udział w konkursach i popularyzowaniu wiedzy o miejscu zamieszkania, mieście i okolicy, tym samym na budzeniu lokalnego patriotyzmu. Dodatkowo konkurs jest szansą na współzawodnictwo i wpajanie zasad koleżeńskiej rywalizacji.

Konkurs składa się z 3 etapów/quizów. Poszczególne etapy będą odbywać się w formie pisemnej. Etapy I i II mają charakter wewnątrzszkolny, etap III finałowy jest etapem międzyszkolnym.

Tytuły i terminy quizów:
Etap I Najlepszy znawca bohaterów literackich – lektur z klas I-III – 21.11.2022 r.
Etap II Co wiesz o Pruszczu Gdańskim? – 06.02.2023 r.
Etap III finałowy – 03.2023

Etapy I-II konkursu odbędą się w szkołach, które zgłosiły się do konkursu. Uczestniczyć w konkursie może każdy chętny uczeń klasy IV - uczniowie mogą dołączyć do akcji na dowolnym etapie.
Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Szczegółowe informacje można uzyskać u organizatora akcji: Pomorska Biblioteka Pedagogiczna – Filia w Pruszczu Gdańskim.

Regulamin II edycja Konkurs Zaprzyjaźnij się z książką