Image

Niewykorzystany limit węgla przechodzi na kolejny rok

Przypominamy, że niewykorzystany w tym roku limit węgla, który zakupić można na preferencyjnych warunkach przechodzi na przyszły rok. W nowym roku (t.j. 2023) MOPS w Pruszczu Gdańskim na wniosek osoby uprawnionej, będzie wydawał nowe zaświadczenia o pozytywnej weryfikacji wniosku o zakup preferencyjny węgla.
 
Jako Gmina Miejska Pruszcz Gdański dokładamy wszelkich starań, aby pozyskać potrzebną ilość węgla każdego rodzaju, niestety współpraca z PGE Paliwa sp. z o. o. nie przebiega tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Zapewniamy, że ewentualne braki w dostępności surowca są czasowe i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zachować płynność w sprzedaży węgla w naszym mieście. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Najważniejsze informacje dotyczące zakupu węgla:

  1. Zakupu węgla we wskazanym punkcie dokonasz wyłącznie z zaświadczeniem o pozytywnej weryfikacji wniosku o zakup preferencyjny węgla wydanym przez MOPS w Pruszczu Gdańskim.
  2. Możliwy będzie zakup wyłącznie takiej ilości i takiego rodzaju węgla, o jaki wnioskowano. Zatem na przykład: jeśli wnioskowano o zakup groszku, będzie można zakupić wyłącznie ten rodzaj węgla, jeśli wnioskowano o 1 tonę węgla, nie będzie można kupić więcej.
  3. Jeśli nie masz zaświadczenia, zgłoś się z wnioskiem do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim (MOPS). Szczegóły na ten temat znaleźć można tu: https://pruszcz-gdanski.pl/portal-aktualnosci-lista.qbpage?articleId=685260

Adres składu węgla:

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2C
83-000 Pruszcz Gdański
(Millenium Hurtownia Budowlana)
tel. +48 726 971 137 (prosimy o kontakt przed przyjazdem na skład)

Dni i godziny otwarcia składu węgla:
poniedziałek-piątek: 8:00-15:00

Cena sprzedaży 1 tony węgla:
2 000 zł

Jak dokonać płatności?
Na miejscu w punkcie sprzedaży – odpowiednio gotówką lub kartą.

Transport węgla:
Możliwy wyłącznie w obrębie miasta, szacowany koszt nie więcej niż 50 zł.