Image

Masz już swoją Pruszczańską Kartę Mieszkańca?

Pruszczańska Karta Mieszkańca to program stworzony specjalnie z myślą o pruszczanach. Na mieszkańców czeka wiele udogodnień, atrakcyjne rabaty, zniżki do kina i bezpłatne przejazdy miejską linią autobusową nr 107.

Karta Mieszkańca ma dwie wersje - plastikową i elektroniczną. To Ty decydujesz, która wersja bardziej ci odpowiada czy może chcesz korzystać z obu możliwości.

Kto może otrzymać kartę?

Kartę może otrzymać osoba zameldowana w mieście Pruszcz Gdański i/lub rozliczająca się z podatku dochodowego PIT, wskazując jako miejsce zamieszkania miasto Pruszcz Gdański.

Pakiety i korzyści płynące z posiadania karty
 
Nazwa pakietu Kto może otrzymać pakiet Korzyści
Pakiet Mieszkańca (pakiet bazowy) każdy mieszkaniec, który otrzyma kartę
Pakiet Bezpłatnych Przejazdów uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych od 7 do 20 r.ż
 • bezpłatne przejazdy autobusami na liniach 132, 200, 205, 207, 232 oraz N5.
Pakiet Seniora osoby powyżej 60 r.ż.
 • 50% zniżki na korzystanie z pruszczańskich krytych pływalni, saun, kortów do squasha, siłowni i lodowiska,
 • bezpłatny transport zużytego dużego sprzętu elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych.
Pakiet Dużej Rodziny rodziny wielodzietne składające się z rodziców lub rodzica, bądź opiekunów prawnych lub opiekuna prawnego, posiadające na utrzymaniu troje i więcej dzieci
 • 50% zniżki na korzystanie z pruszczańskich krytych pływalni, saun, kortów do squasha, siłowni i lodowiska.
Pakiet GPSZOK każdy, kto posiada aktywny Pakiet Mieszkańca
 • wygodna i prosta weryfikacja jako mieszkaniec miasta Pruszcz Gdański bez konieczności okazywania dodatkowych dokumentów,
 • możliwość sprawdzenia, jaką ilość odpadów poremontowych możne jeszcze oddać w danym roku kalendarzowym.

Jak otrzymać kartę?
To proste! Wejdź na www.mieszkamwpruszczu.pl, kliknij załóż konto i postępuj według instrukcji. W zakładce „Karta i pakiety” złóż wniosek o pakiety, które cię interesują. Po akceptacji wniosku ściągnij aplikację mobilną „Mieszkam w Pruszczu” lub przyjdź po kartę plastikową. Założyć konto oraz złożyć wniosek możesz także w Autoryzowanym Punkcie Obsługi mieszczącym się w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański przy ul. Grunwaldzkiej 20.

Jak zostać partnerem w programie Pruszczańska Karta Mieszkańca?
Niezależnie czy zarządzasz ogromną korporacją, a może małym rodzinnym biznesem możesz stać się Partnerem Programu Karta Mieszkańca. Wystarczy, że oferujesz usługi lub atrakcje dla mieszkańców. Już dziś zapraszamy wszystkie firmy i instytucje, niezależnie od branży i wielkości do programu. Naszą współpracę opieramy na zasadach dobrowolności i partnerstwa. Wystarczy, że zapewnisz pruszczanom zniżki lub preferencyjny dostęp do swoich towarów/usług i posiadasz urządzenie mobilne z systemem android (opcjonalnie z funkcją NFC), kartą SIM oraz dostępem do Internetu lub komputer z dostępem do Internetu, który umożliwi sczytywanie kart i udzielanie zniżek.
 • Dlaczego warto zostać Partnerem Karty Mieszkańca?
 • Pomożemy Ci zwiększyć rozpoznawalność Twojej firmy i oferty.
 • Twoją ofertę zamieścimy m.in. na portalu mieszkańca: www.mieszkamwpruszczu.pl.
 • Zintegrujesz się z lokalną społecznością.
 • Wspólnie będziemy wspierać pruszczan.
 • Pokażesz, że Ty i Twoja firma jesteście społecznie odpowiedzialni.
Co zrobić, aby zostać Partnerem Programu Karta Mieszkańca? Napisz do nas: partnerzy@mieszkamwpruszczu.pl. Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://mieszkamwpruszczu.pl/jak_zostac_partnerem.qbpage.