Image

O piłce nożnej w Pruszczu Gdańskim z Wiesławem Wiką

W czwartek, 9 lutego 2023 roku odbyła się w bibliotece promocja książki "Piłka nożna w Pruszczu Gdańskim (1922-2022)" autorstwa Wiesława Wiki. Publikacja jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników futbolu, a w szczególności dla piłkarzy z Pruszcza Gdańskiego. Jest to pierwsza taka pozycja o zawodnikach, drużynach i trenerach i piłce nożnej w naszym mieście.

Podczas spotkania w bibliotece, Wiesław Wika, doktor nauk humanistycznych, ale i były trener, z ogromną pasją opowiadał nie tylko o sporcie, ale i o swojej młodości, karierze akademickiej oraz dorobku literackim.
Książka ukazała się dzięki współpracy burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla, senatora Ryszarda Świlskiego oraz zastępcy burmistrza Jerzego Kulki. Publikacja została przygotowana przez Referat Współpracy i Promocji w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański.

UWAGA KONKURS!!! STRZEL GOLA I WYGRAJ KSIĄŻKĘ!
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim przygotowała niespodziankę dla miłośników piłki nożnej! 
Należy poprawnie wymienić przynajmniej 1 klub piłki nożnej działający lub który działał kiedyś, na terenie Pruszczu Gdańskiego.
Na pierwszych 10 prawidłowych odpowiedzi czeka nagroda w postaci książki Wiesława Wiki "Piłka nożna w Pruszczu Gdańskim (1922-2022)".
Odpowiedzi należy przesyłać na adres: 
Zwycięzcy powiadomieni zostaną drogą mailową.