Image

Nagrody, wyróżnienia oraz nowe miasto partnerskie!

Dnia 15 czerwca 2023 r. o godz. 13:00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta rozpoczęła się 57. uroczysta sesja Rady Miasta Pruszcz Gdański. Podczas sesji przyznane zostały odznaczenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim oraz statuetki Samarytanin Roku 2023. Te ostatnie odebrały Alicja Ścierzyńska, była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim oraz artystka Olena Ulianova prowadząca Galerię Szary Ganek. Obie panie zostały uhonorowane za nieoceniony wkład  w pomoc na rzecz osób szukających schronienia w naszym mieście ze względu na konflikt zbrojny na terenie Ukrainy.

Wręczono ponad 160 dyplomów dla najlepszych uczniów za osiągnięcia w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Do rąk laureatów trafiły także nagrody za udział w konkursach: „Pruszcz zatrzymany w kadrze”,  XXV Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym im. Jana Matejki pod patronatem Burmistrza Pruszcza Gdańskiego pod hasłem: „Widokówka Pruszcza Gdańskiego”, Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Po nitce do kłębka” oraz Miejskim Konkursie Matematycznym o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Po uroczystej sesji był czas na historyczny dla naszego miasta moment – Burmistrz Pruszcza Gdańskiego podpisał akt porozumienia z przedstawicielem miasta Kupiańsk (Ukraina). To powiększyło liczbę oficjalnych partnerstw Pruszcza Gdańskiego do 3 miast zagranicznych. Wśród pozostałych jest Šilutė (Litwa) i Hofheim am Taunus (Niemcy).