• Home
  • Lista aktualności
  • English Camp - bezpłatne pólkolonie dla dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych i o niskim statusie materialnym
Image

English Camp - bezpłatne pólkolonie dla dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych i o niskim statusie materialnym

English Camp to półkolonie realizowane nieprzerwanie od 2004 roku, dwa razy do roku, w trakcie ferii zimowych oraz wakacji. W Campach wzięło udział już prawie 1000 dzieci w wieku 8-14 lat pochodzących z terenu województwa pomorskiego. Pod okiem Gdańskiego PMI grupa około 40 wolontariuszy z trójmiejskich firm, szkół i uczelni pracuje nad przygotowaniem profesjonalnego, interesującego i edukacyjnego wyjazdu zimowego i wakacyjnego dla dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych i środowisk o niskim statusie materialnym.

Głównym celem obozu jest rozwój pasji młodych, kreatywnych i ciekawych świata ludzi poprzez naukę języka angielskiego i zajęcia tematyczne. Dzieciaki mają okazję uczyć się z profesjonalistami. Biorą udział w licznych zajęciach powiązanych z muzyką, malarstwem, sportem jak i innych tematycznych warsztatach. Podopieczni poznają również podstawy zarządzania projektami. Każda edycja English Camp ma swój motyw przewodni, w ramach którego dzieci realizują swój własny projekt np.: moda, taniec, sport i zdrowie czy ochrona środowiska. Nawet COVID nie przerwał tej społecznej tradycji i mimo przeciwności losu zrealizowane zostały alternatywne zajęcia online, a przy wsparciu opiekunów placówek odbyły się warsztaty tematyczne. Do ostatnich dwóch edycji English Campa organizatorzy zaprosili dzieci z Ukrainy, które znalazły w Polsce dom. W zimowej edycji również uczestnikami będą dzieci z Polski i Ukrainy. 

Tegoroczny letni English Camp
Tegoroczny English Summer Camp organizowany jest pod hasłem „ECOWORLD" - we współpracy z Auraeko i Fundacją Family in Motion.
Data: 7-11 sierpnia 2023 r., 8:30-16:00. (rozpoczęcie w poniedziałek, 07.08.2023 r. o godz. 8:00)
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim, ul. Niemcewicza 1.
Wiek uczestników: 8-14 lat.
Jak się zgłosić? Zapisy za półkolonie odbywają się poprzez formularz: formularz zgłoszeń.
English Camp organizuje Project Management Institute Poland Chapter Gdańsk Branch w ramach CSR (ang. corporate social responsibility). PMI to otwarta społeczność nastawiona na rozwój oraz współpracę, dzieląca się wiedzą i doświadczeniem z otoczeniem. PMI Oddział Gdańsk działa na Pomorzu od 2008 roku. Jednak jako lokalna społeczność praktyków zarządzania projektami w Trójmieście zrzeszała się już od 2004 roku. To aktywna grupa 46 wolontariuszy, która realizuje projekty oraz organizuje wydarzenia służące rozwojowi i szerzeniu dobrych praktyk zarządzania projektami. Gdańska inicjatywa zainspirowała też inne oddziały PMI.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.