• Home
  • Lista aktualności
  • Rozstrzygniecie I Miejskiego Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Matematyczne Asy”
Image

Rozstrzygniecie I Miejskiego Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Matematyczne Asy”

We wtorek, 25 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim odbył się I Miejski Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pt. „Matematyczne Asy” objęty patronatem honorowym Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla.

Wice Dyrektor Szkoły Jolanta Janiuk powitała przybyłych uczniów i ich nauczycieli oraz życzyła powodzenia w zmaganiach konkursowych. Organizatorzy konkursu przypomnieli, że konkurs matematyczny to nie tylko promowanie matematyki, jako atrakcyjnej dziedziny nauki, ale także rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy uczniów. A forma konkursu to idealne warunki, by stwarzać dzieciom możliwości prezentacji swoich umiejętności i zdolności wśród rówieśników.

Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas II i oraz 10 uczniów z klas III ze szkół podstawowych z Pruszcza Gdańskiego, którzy zostali wyłonieni w drodze konkursów wewnątrzszkolnych. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami testowymi zarówno zamkniętymi, jak i otwartymi, o zróżnicowanym stopniu trudności, obejmującym zagadnienia z podstawy programowej edukacji matematycznej. Czas na wykonanie zadań wynosił 60 minut. 

W czasie, gdy komisja konkursowa sprawdzała prace, uczniowie mogli skorzystać z gier planszowych, logicznych łamigłówek oraz posilić się przygotowanym specjalnie dla nich poczęstunkiem.

Laureaci w kategorii klas II:
I miejscLilianna Bednarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4,
II miejsceKacper Hańczuk ze Szkoły Podstawowej nr 2,
III miejsce – Alicja Kaszubowska ze Szkoły Podstawowej nr 4.
Wyróżnienie wśród klas II otrzymała Zofia Utnik z Katolickiej Szkoły Niepublicznej.

Laureaci w kategorii klas III, których wyłoniono w drodze dogrywki:
I miejsce – Franciszek Chojnacki z Katolickiej Szkoły Niepublicznej,
II miejsce – Michał Prawdzik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1,
III miejsce – Antoni Narwojsz z Katolickiej Szkoły Niepublicznej.
Wyróżnionym wśród trzecioklasistów został Oliwier Kłaczkowski reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2.
    
Aby umilić uczniom i licznie przybyłym gościom czas spędzony w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie z klas drugich oraz trzecich przygotowali krótką część artystyczną, prezentując swoje talenty recytatorskie, taneczne, muzyczne.  
    
Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć!