Image

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

Szlachetna Paczka to jeden z największych Programów Społecznych w Polsce. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Wiosna. Przedstawiciele Szlachetnej Paczki docierają do lokalnych rodzin, by poznać ich historie i przywrócić im to, co w życiu najważniejsze, czyli nadzieję, godność i poczucie bycia ważnym. Wolontariat w Szlachetnej Paczce pozwala widzieć realne efekty swoich działań. Wolontariusze pośredniczą w przekazaniu mądrej, skrojonej na miarę potrzeb pomocy. W grudniowy Weekend Cudów darczyńcy dostarczają przygotowane paczki do magazynów z wybranej lokalizacji, a następnie paczki przekazywane są przez wolontariuszy do potrzebujących rodzin

Aktualnie Stowarzyszenie Wiosna poszukuje wolontariuszy na terenie miasta i gminy Pruszcz Gdański: "Jeżeli chcesz tak, jak my mieć wpływ na zmianę naszego świata - to zapraszamy!".

Co robi wolontariusz w Szlachetnej Paczce? To, m.in.:
  • Spotyka się z Rodzinami ze swojej okolicy, które potrzebują wsparcia.
    Poznaje ich historie i potrzeby, a następnie przygotowuje rekomendację mądrej pomocy – jest do tego przygotowana lub przygotowany merytorycznie przez Paczkę, ma osobę wspierającą i koordynującą działania.
  • Współpracuje z Darczyńcą przygotowującym paczkę z pomocą.
    Mając wiedzę o sytuacji Rodziny daje podpowiedzi do listy potrzeb, wspiera w rozwiązaniu wyzwań związanych z organizacją i pakowaniem paczki.
  • Koordynuje dostarczenie paczki do Rodziny w czasie grudniowego Weekendu Cudów.
    W magazynie Paczki przejmuje paczkę od Darczyńców wybierających Rodzinę, którą się opiekuje. Następnie pomaga ją dostarczyć.
Więcej informacji o wolontariacie i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.szlachetnapaczka.pl.