Image

Wicemistrzowie Europy w Teakwon-do z Pruszcza Gdańskiego

Pruszczański Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO z dumą dzieli się wyjątkowymi osiągnięciami swoich zawodników na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do ITF, których kolejna edycja odbyła się w dniach 17-21.04.2024 w Lublinie!

Sportowcy dali z siebie wszystko, a ich wysiłek zaowocował niezwykłymi rezultatami. Wojtek Boroch oraz Klaudia Reszka wraz z drużynami stanęli na podium, zdobywając SREBRNE medale i tytuł Wicemistrzów Europy. Obydwoje w pięknym stylu wykonali swoje zadania, pomagając drużynom zdobyć medale w drużynowych testach siły. Natan Kilarski pokazał imponującą determinację i był bardzo blisko zdobycia wraz z drużyną medalu. To nie lada wyczyn, biorąc pod uwagę, że w zawodach wzięło udział aż 840 zawodników z 32 krajów.

W ekipie reprezentującej Pruszcz Gdański znalazł się również trener Rafał Mach, który pełnił funkcję sędziego.

Polska, dzięki takim występom, zasłużenie zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej! Łącznie, za wszystkie 3 kategorie, dorobek prezentuje się następująco: 15 złotych medali, 17 srebrnych medali, 24 brązowych medali – 56 medali, najwięcej ze wszystkich.

Reprezentacja Polski (w tym zawodnicy w z klubu AN-DO) zajęła:

  • Pierwsze miejsce w kategorii junior: 9 złotych medali, 5 srebrnych medali,10 brązowych medali.
  • Trzecie miejsce w kategorii pre-junior: 3 złote medale, 5 srebrnych medali, 4 brązowe medale.
  • Czwarte miejsce w kategorii senior: 3 złote medale, 7 srebrnych medali, 10 brązowych medali.
To nie koniec sukcesów. Mistrzostwa były także okazją do fenomenalnego debiutu trenerki Doroty Mazur, która wspólnie z trenerem Łukaszem Ciężkim poprowadziła Reprezentację Kobiet. Ponadto polskie zawodniczki wykazały się nie tylko indywidualnym talentem, ale także doskonałą współpracą jako zespół, stając się najlepszymi drużynami w swoich kategoriach wiekowych: pre-junior, junior i senior.

- Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych zawodników, trenerów i wszystkich zaangażowanych! – mówi trenerka klubu Dorota Mazur. - Ich pasja, determinacja i ciężka praca są prawdziwym wzorem do naśladowania! Niech te sukcesy będą inspiracją dla kolejnych pokoleń sportowców.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!