• Home
  • Lista aktualności
  • 3 miejsce pruszczańskiego klubu taekwon-do w klasyfikacji na Grand Prix Polski Juniorów
Image

3 miejsce pruszczańskiego klubu taekwon-do w klasyfikacji na Grand Prix Polski Juniorów

Fantastycznym występem pruszczańskich zawodników zakończyły się tegoroczne zmagania na Grand Prix Polski w taekwon-do organizowane w dniach 31.03-01.04.2023 r. w Stęszewie. Klub AN-DO reprezentowała liczna ekipa 14 zawodników, 2 sędziów i 2 trenerów. W sumie zdobyli 9 medali: 2 złote, 3 srebrne, 4 brązowe.

Klasyfikacja pruszczańskich zawodników:
  • Złote medale: Szymon Banakowicz (walki -68 kg 1 cup - I dan), Jakub Stamski walki -68 kg kolorowych pasów;
  • Srebrne medale: Szymon Banakowicz (układy stopni mistrzowskich I dan), Wojciech Boroch (walki +75 kg 1 cup - I dan), Magdalena Boroch (walki -55 kg kolorowe pasy);
  • Brązowe medale: Szymon Banakowicz (techniki specjalne), Natan Kilarski walki -68 kg 1 cup - I dan), Paulina Bielińska (walki -65 kg kolorowe pasy), Jakub Talarczyk (walki -50 kg kolorowe pasy).
Na wyróżnienie zasługuje Magdalena Boroch, która po przerwie w startach wraca z imprezy ze srebrnym krążkiem. Jakub Stamski, który w końcu po wielu nieudanych startach wraca ze złotem. Szymon Banakowicz w pięknym stylu po raz kolejny wygrywa swoją kategorię -68 kg. Świetny start pruszczańskich zawodników zapewnił klubowi 3 miejsce w klasyfikacji medalowej juniorów na Grand Prix Polski!

To kolejne historyczne wydarzenie w 15-letniej historii klubu. Grand Prix to ostatnia impreza przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy i Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Ilość medali napawa optymizmem na kolejne dobre starty "Pruszczańskich Lwów" na najważniejszych imprezach w sezonie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!