Image

Jak pruszczanie spędzają wolny czas w mieście? - podsumowanie tygodnia

Miniony tydzień wakacji wypełniony był ciekawymi wydarzeniami. Tydzień rozpoczęła Akcja Lato 2023 realizowana przez zespół Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przez cztery dni począwszy od 11.07.2023 r. w pruszczańskiej książnicy odbywały się spotkania kreatywne, plastyczne, rozwijające wyobraźnię i umiejętności manualne.

Pierwszego dnia odbyły się praktyczne zajęcia ze scrapbookingu. Uczestnicy wykonali pamiętniki, w których będą mogli zachować wspomnienia z wakacji. Drugiego dnia na uczestników czekały drewniane skrzyneczki i szkatułki, a zadanie polegało na udekorowaniu ich techniką decoupage. Dzieci wykazały się niezwykłą precyzją i pomysłowością. W ramach zajęć powstały przepiękne przedmioty, które mali artyści planują wykorzystać do przechowywania swoich skarbów. Trzeci dzień atrakcji rozpoczęła bajka zaprezentowana przez bibliotekarkę przy pomocy teatrzyku kamishibai, tego dnia dzieci miały okazję także poznać nowe techniki artystyczne w tym tworzenie za pomocą maszyny kolorów, którą zaprezentowała Olena Ulianova z Fundacji KIWI. Spotkanie zakończyło się warsztatami malowania na bawełnie. Powstały przepiękne torby, koszulki i plecaki. Ostatni, czwarty dzień bibliotecznej Akcji Lato zakończył się grami w planszówki. Największą popularnością cieszyły się gry: 5 sekund, Rekin, gra logiczna Spaghetti oraz Beczka Śmiechu. Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na wysiłek fizyczny. Dzieci wraz z bibliotekarką bawiły się chustą animacyjną. Uczestnicy akcji zakończyli cykl zachwyceni atrakcjami, kończąc spotkania z mnóstwem pomysłów i inspiracji do dalszych zabaw.

W środku tygodnia, 13.07.2023 r. pruszczanie mieli możliwość wziąć udział w festynie miejskim, który odbył się w Parku Krainy Polodowcowej. Festyny te odbywają się co tydzień w czwartek, zmienia się jedynie miejsce. Tym razem uczestnicy mieli okazję wziąć udział w treningu zumby, do którego za sprawą energetycznej trenerki Aleksandry dołączyła spora grupa dzieci. Oprócz sportowych atrakcji chętni mogli wziąć udział w animacjach i zabawach prowadzonych przez aktorów Małej Akademii Teatralnej. Podczas festynu dzieci mogły skorzystać także ze stoiska beauty, gdzie zaplatane były kolorowe warkocze i wykonywane były brokatowe tatuaże.

W piątkowy wieczór 14.07.2023 r. weekendowy cykl atrakcji rozpoczął tradycyjnie koncert realizowany w ramach Faktorii Kultury. Tym razem widownia wypełniła się po brzegi w oczekiwaniu na zespół LemON. Fantastyczne, lirycznie, magicznie, cudownie, pięknie, super tak oceniały występ artystów osoby schodzące z widowni po zakończonym koncercie. Nie sposób się nie zgodzić, grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta w swoich utworach emanuje niesamowitym brzmieniem pianina, gitar i perkusji. Lekkie, emocjonalne oraz nieco melancholijne i zadziorne utwory poniosły pruszczańską publiczność, która jeszcze długo będzie wspominała ten koncert.

W ramach Faktorii Kultury na miłośników teatru czekały w ten weekend dwa przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru Wybrzeże. Pierwsze odbyło się w sobotni wieczór 15.07.2023 r., był to spektakl pt. „Koło sprawy bożej” w reżyserii Radka Stępnia. Drugie przedstawienie zamykało weekendowy cykl Faktorii Kultury. Na scenie dziecięcej zobaczyliśmy premierowy spektakl „Złoty Klucz” cz.3.

Nie jest to jednak koniec wydarzeń, jakie miały miejsce w minionym tygodniu. W dniach 15-16.07.2023 r. na miłośników zwierząt czekała nie lada gratka na terenie Faktorii Handlowej. W trakcie „Weekendu ze zwierzętami” można było spotkać znane nam, zwierzęta gospodarcze oraz rzadziej spotykane zwierzęta egzotyczne. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących tych zwierząt oraz aktywnych animacji prowadzonych przez zespół Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Buba Boob.

Co czeka nas w najbliższych dniach w Pruszczu Gdańskim? Zachęcamy do śledzenia działu wydarzenia w miejskim serwisie informacyjnym pod adresem: https://pruszcz-gdanski.pl/portal-wydarzenia.qbpage
 

Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji z opisanych wydarzeń: