Kompleks rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 4

ul. Kasprowicza 16, 83-000 Pruszcz Gdański
  • Home
  • Oferty
  • Kompleks rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 4
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Kompleks rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 4


  • Dostosowany
  • Parking

Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Opis

Kompleks rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 4 składa się z krytej pływalni z jacuzzi, sauny suchej i parowej, 2 kortów do squasha oraz sali do ćwiczeń. 

Basen sportowy ma wymiary 25 m i szerokości 12,5 m. Głębokość jest zmienna i wynosi maksymalnie 2 m. Niecka basenowa wyposażona jest w ruchome dno, umożliwiające płynne wypłycanie dna całej powierzchni niecki basenu lub jego części. Basen posiada 5 torów pływackich wyposażonych w słupki startowe, które są wykorzystywane podczas nauki oraz zawodów sportowych. Temperatura wody w basenie wynosi 27 – 30°C, co zapewnia idealne warunki do rekreacyjnego i sportowego pływania. Pływalnia wyposażona jest w atrakcje wodne – masaż ścienny, masaż karku szeroki i wąski, armatkę wodną oraz jacuzzi. Ponadto wzdłuż niecki basenu rozciągają się trybuny dla publiczności, które mieszczą 104 osoby. Na terenie całego obiektu dostępny jest darmowy Internet.

Cechy dodatkowe obiektu:
  • dostosowanie pływalni do potrzeb osób niepełnosprawnych (podnośnik basenowy, podjazdy, pochylnie, szatnie z przebieralniami, toalety),
  • regulacja głębokości dna niecki basenowej z możliwością całkowitego wypłycenia,
  • wyposażenie w osprzęt do masażu wodnego (masaż ścienny, masaż karku szeroki i wąski, armatka wodna),
  • miejsca postojowe na potrzeby obiektu – 76 (w tym 4 dla osób niepełnosprawnych).
Miejscem cieszącym się dużym zainteresowaniem są nowoczesne korty do gry w squasha. W obiekcie znajdują się dwie sale do squasha, istnieje również możliwość wypożyczenia profesjonalnego sprzętu do gry – rakiet, piłeczek i okularów ochronnych.

W kompleksie znajduje się również sala do ćwiczeń, która wyposażona jest w najnowszej generacji sprzęt, przeznaczony do ćwiczeń aerobowych i siłowych. Do dyspozycji przygotowane zostały bieżnie, orbitreki, rower poziomy, ławeczki z obciążeniami oraz urządzenia ogólnorozwojowe typu atlas.

Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z sauny suchej i parowej. W kabinie sauny suchej może przebywać jednocześnie 5 osób, natomiast w saunie parowej – 8.

Sauna sucha charakteryzuje się niską wilgotnością powietrza, która waha się od 5 do 10% i temperaturą około 85 – 120°C. Jeden cykl kąpieli w saunie suchej trwa około 25 minut : 8 – 12 minut przebywania w gorącym pomieszczeniu, a następnie 8 – 12 minut stopniowego ochładzania ciała wodą (w cyklu drugim i trzecim przebywanie w gorącym pomieszczeniu nie powinno być dłuższe niż 10 minut).

Z kolei w saunie parowej (tzw. łaźni rzymskiej) wilgotność powietrza oscyluje w okolicach 100%, a temperatura osiąga poziom 40 – 50°C. Jedno wejście do sauny parowej powinno trwać ok. 5 – 15 minut, a całkowity czas nie powinien przekraczać 30 minut dziennie np. 2 x 15 minut lub 3 x 10 minut (liczba wejść do sauny: 2 – 3 dla dorosłych).

Uwaga: od 1.07.2021 r. do 16.08.2021 r. trwa przerwa techniczna w funkcjonowaniu obiektu.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (podnośnik basenowy, podjazdy, pochylnie, szatnie z przebieralniami, toalety). Na parkingu przed obiektem zostały wydzielone 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych. 

Regulamin i warunki

Karta uprawnia do korzystania przez osoby indywidualne z basenu (z wyłączeniem biletu wakacyjnego), jacuzzi, sauny, kortów do squasha oraz siłowni z następującymi rabatami:
- 50% dla osób posiadających Pruszczańską Kartę Mieszkańca uprawnionych do pakietu Seniora*,
- 50% dla osób posiadających Pruszczańską Kartę Mieszkańca uprawnionych do pakietu Dużej Rodziny*, 
- 10% dla osób posiadających Pruszczańską Kartę Mieszkańca*.
*Zniżki wymienione powyżej dotyczą wyłącznie wejść indywidualnych, jednorazowych — nie obejmują karnetów.

Aby skorzystać z rabatu:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu ważnej Karty Mieszkańca i udostępnij ją obsłudze przed zakupem biletu.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego lub komputera.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty otrzymasz rabat na wybrany bilet.