XVII Memoriał Edwarda Warsińskiego

W dniu 26.11.2023 r. na hali sportowej przy ZSO 1 w Pruszczu Gdańskim odbędzie się XVII Memoriał im. Edwarda Warsińskiego w Halowej Piłce Nożnej żaków rocznik 2014.

W dniu 26.11.2023 r. na hali sportowej przy ZSO 1 w Pruszczu Gdańskim odbędzie się XVII Memoriał im. Edwarda Warsińskiego w Halowej Piłce Nożnej żaków rocznik 2014.

W tym roku będą rywalizowały po dwie drużyny z:
  • MKS Czarni Pruszcz Gdański,
  • Akademia Sportowa Piłeczka
  • Escola Futbolu.
W turnieju wezmą udział 12 osobowe drużyny, zaś na boisku może uczestniczyć w grze 5 zawodników w tym bramkarz. Mecze trwają po 12 minut. Drużyny zagrają - każdy z każdym.
Wszyscy uczestnicy otrzymają medale pamiątkowe, a drużyny puchary. Z pośród wszystkich zawodników zostaną wybrani: najlepszy zawodnik turnieju, najlepszy bramkarz oraz król strzelców.
W przerwach miedzy meczami odbędą się konkursy dla zawodników.

Patron zawodów Edward Warsiński był trenerem piłkarskim i wychowawcą młodzieży. Jego praca przynosiła efekty w postaci czołowych miejsc drużyn młodzieżowych MOSiR i JANTAR wśród piłkarskich zespołów Wybrzeża. Z trenerem Michałem Globiszem prowadził młodzieżową reprezentację Pomorza, która w 1996 roku zajęła trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Wacława Kuchara oraz pierwsze miejsce na międzynarodowym turnieju Gothia Cup w Szwecji. Wychował wielu znakomitych piłkarzy. Wśród nich 12-krotnego reprezentanta Polski Tomasza Sokołowskiego I, a także I ligowych piłkarzy: Mateusza Bąka, Mariusza Malinowskiego, Sławomira Matuka, Łukasza Palewicza i Janusza Surdykowskiego.

PROGRAM XVII MEMORIAŁU IM. E. WARSIŃSKIEGO:
  • 09.00 - mecze w grupach
  • 13.00 - konkursy
  • 13.30 - uroczyste zakończenie