Autorska wystawa Marka Okrassy w Domu Wiedemanna – wernisaż

  • Home
  • Wydarzenia
  • Autorska wystawa Marka Okrassy w Domu Wiedemanna – wernisaż
Sopot, Warszawa, Berlin, Bruksela… a teraz Pruszczu Gdański. Autorska wystawa Marka Okrassy to mocne uderzenie, otwierające rok 2024 w Domu Wiedemanna.

Marek Okrassa to malarz ikoniczny. W ciągu wielu lat działalności artystycznej wypracował indywidualny styl, który cechują zamiłowanie do groteski, intertekstualność i doskonały warsztat. Wśród współczesnych polskich artystów próżno szukać malarza, który w tak mistrzowski i zarazem lekki sposób potrafi tworzyć sztukę na wskroś nowoczesną – wartościową artystycznie, a zarazem klarowną w odbiorze i sprawiającą przyjemność, jednocześnie czerpiącą z twórczego kanonu minionych lat. Na ścianach reprezentacyjnej sali XVIII-wiecznego dworu w Pruszczu Gdańskim będziemy mogli oglądać dziewięć nowych, wielkoformatowych prac. Łatwo w nich dostrzec kolejny etap twórczej ewolucji artysty, wpisującej się w zmieniający się wokół nas świat.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 12 stycznia 2024 r. o godz. 18:00.

Wystawa malarstwa Marka Okrassy dostępna dla odwiedzających będzie do 3 maraca 2024 r. Dostępna będzie dla gości od wtorku do niedzieli, w godzinach od 12:00 do 16:30, w Domu Wiedemanna przy ul. Krótkiej 6 w Pruszczu Gdańskim.