Faktoria Handlowa - Weekend Rzemieślniczy: Tkanie i Farbowanie

  • Home
  • Wydarzenia
  • Faktoria Handlowa - Weekend Rzemieślniczy: Tkanie i Farbowanie
Podczas drugiego Weekendu Rzemieślniczego w Faktorii Handlowej dowiecie się wszystkiego na temat gockiego ubioru - co było w modzie, jak się ta moda zmieniała i skąd o tym wiemy.

Myślicie, że Goci nosili się na szaro, a przepasać mogli się jedynie kawałkiem sznura? Błąd!

No ale skąd tu wziąć kolorowe i fantazyjne ubrania skoro do najbliższej galerii handlowej jeszcze prawie dwa tysiące lat? Jak to skąd? Zrobić samemu!

Podczas drugiego Weekendu Rzemieślniczego w Faktorii Handlowej dowiecie się wszystkiego na temat gockiego ubioru - co było w modzie, jak się ta moda zmieniała i skąd o tym wiemy. Będziecie mogli na własne oczy zobaczyć nie tylko cały proces barwierski, ale także jego (często zaskakujące!) efekty oraz dotknąć i nauczyć się czegoś nowego o naturalnych barwnikach, które wykorzystywać możemy do dziś. Barwnikach, po które nie trzeba wcale wybierać się do sklepu, a raczej na pobliską łąkę ;)

Do tego nasze zdolne rekonstruktorki zaprezentują jak niegdyś tkano barwne krajki, zarówno za pomocą bardka, jak i tabliczek tkackich, a każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił przy tym niełatwym zadaniu.

Wszystkim którzy zapragną mieć ręcznie utkaną krajkę na własność przypominamy o ofercie naszego sklepiku, w którym znaleźć możecie nie tylko gotowe krajki i bransoletki ale także sprzęt i instrukcje potrzebne do otwarcia swojego własnego, domowego warsztatu tkackiego ;)

Do zobaczenia!

OBOWIĄZUJĄ BILETY EVENTOWE

Więcej informacji - > LINK