VIII Półmaraton Rolkarski o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

  • Home
  • Wydarzenia
  • VIII Półmaraton Rolkarski o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego
Już po raz ósmy zapraszamy na Półmaraton Rolkarski o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. Najlepsi rolkarze będą ścigać się po ulicach naszego miasta na dystansie 21 km. Wyścigi na rolkach odbędą się w ostatnią niedzielę wakacji, więc liczymy na duże zainteresowanie zawodników, którzy po dwóch miesiącach wypoczynku zechcą powalczyć o trofea.

Już po raz ósmy zapraszamy na Półmaraton Rolkarski o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. Najlepsi rolkarze będą ścigać się po ulicach naszego miasta na dystansie 21 km. Wyścigi na rolkach odbędą się w ostatnią niedzielę wakacji, więc liczymy na duże zainteresowanie zawodników, którzy po dwóch miesiącach wypoczynku zechcą powalczyć o trofea. Czekamy także na kibiców, którzy wesprą startujących rolkarzy. Długość jednej pętli  wynosi 7 km, więc zawodnicy będą musieli pokonać trzy okrążenia. Start półmaratonu nastąpi na ul. NSZZ Solidarności na wysokości ul. Obrońców Westerplatte. Zawody wliczane do klasyfikacji Pucharu Kaszub „Kaszebsci Czelch 2021”. Zapraszamy również młodszych miłośników rolek. Dzieci w wieku do 12 lat będą ścigać się na dystansie 600 m, młodzież w wieku 13-15 lat na dystansie 1000 m.

Zawody odbędą się na zamkniętych ulicach (ul. NSZZ Solidarność, ul. Przemysłowa i ul. Podmiejska) zabezpieczonych przez policję i inne służby. Należy startować w kasku i ochraniaczach, by uniknąć stłuczeń i urazów. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają medale pamiątkowe, a dla zwycięzców przewidziane są puchary i nagrody. Dekoracja zwycięzców i poczęstunek dla zawodników odbędzie się na mecie zawodów. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w półmaratonie!
 
Plan zawodów:
29.08.2021 r. (niedziela)
Start główny (na 21 km) o godz. 11:00 (limit czasowy to 1,5 godziny)
Biegi dzieci – do lat 6 – dystans 300 metrów – start godz. 10:00                    
                   – 7-12 lat – dystans 600 metrów – start godz. 10:20
                   – 13-15 lat – dystans 1000 metrów – start godz. 10:40

Biuro zawodów:
Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim przy ul. Fryderyka Chopina 34,
W dniu 29.08.2021 r. (niedziela) na starcie/mecie czynne od godz. 9:00 (zapisy, wydawanie pakietów startowych).

Start/meta: obwodnica Pruszcza Gdańskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Obrońców Westerplatte.

Zapisy:
- drogą elektroniczną pod adresem: https://elektronicznezapisy.pl/event/5819.html (zapisy przez Internet będą przyjmowane do dnia  27.08.2021 r. do godz. 13.00),
- w dniu zawodów w biurze zawodów.

Opłaty startowe:
- dorośli 50 zł, w dniu zawodów 100 zł,
- dzieci do lat 16 bezpłatnie.