Image

Pomorskie Pola Nadziei w Pruszczu Gdańskim

Już w najbliższą niedzielę 14 kwietnia 2024 r., Pruszcz Gdański stanie się stolicą żonkili, podobnie jak Edynburg, gdzie wydarzenie to odbyło się po raz pierwszy. Wolontariusze w charakterystycznych żółtych koszulkach pojawią się na ulicach miasta, przypominając o roli hospicjów oraz zbierając fundusze na ich bieżącą działalność.

Pola Nadziei to coroczna akcja hospicjów w całej Polsce, która propaguje idee hospicyjne. Opieka hospicyjna skupia się na zapewnieniu pacjentowi jak najwyższego poziomu komfortu w trakcie ostatnich dni życia. Nasz zespół specjalizuje się w kontrolowaniu bólu i innych objawów, co pozwala pacjentowi przeżywać spokojne i godne chwile do końca życia – tłumaczy Katarzyna Kałduńska, Prezes Fundacji Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim. Każda forma wsparcia przybliża nas do celu, zachęcam do wsparcia Fundacji Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim i za każdą okazaną pomoc oraz okazaną życzliwość serdecznie dziękuję! 

Wydarzenie w Pruszczu Gdańskim rozpocznie się marszem ulicami miasta o godz. 10:00, zakończonym na terenie Cukroteki o godz. 11:00. W tym miejscu uczestnicy będą mogli cieszyć się piknikiem rodzinnym pełnym atrakcji, aż do godz. 15:00. W programie znajdą się m.in. występy artystyczne, joga dla dzieci, różnorodne stoiska gastronomiczne, animacje dla najmłodszych, takie jak malowanie twarzy czy tworzenie balonowych zwierzątek, a także strefa zdrowia z możliwością pomiaru ciśnienia i poziomu cukru. Nie zabraknie też warsztatów edukacyjnych oraz kreatywnych aktywności dla całych rodzin. Całość wydarzenia zapewni uczestnikom niezapomniane wrażenia i mnóstwo pozytywnej energii.

W trakcie nadchodzących Pól Nadziei, na ulicach naszego miasta pojawią się wolontariusze kwestujący na rzecz działalności pruszczańskiego hospicjum. Organizowane wydarzenie, w tym festyn rodzinny, będzie pełne atrakcji i dobrych emocji, jednak równie ważnym elementem jest pamięć o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Zachęcam wszystkich mieszkańców, nie tylko do aktywnego uczestnictwa w festynie, ale również do wsparcia zbiórki na rzecz hospicjum - mówi Janusz Wróbel Burmistrz Pruszcza Gdańskiego.


Harmonogram finału akcji w Pruszczu Gdańskim:
  • 10:00 – Pruszczańska Parada – start spod Urzędu Gminy Pruszcz Gdański – finał w Cukrotece (ul. Chopina 17, Pruszcz Gdański)
  • 11:00-15:00 – Piknik Rodzinny na terenie Cukroteki (ul. Chopina 17, Pruszcz Gdański)
W planie wydarzenia m.in.:
  • występy, pokazy artystyczne, joga dla dzieci,
  • strefa gastronomiczna na słodko i słono,
  • animacje – malowanie buziek, bańki, warkoczyki, tatuaże, baloniki,
  • strefa zdrowia – pomiar ciśnienia, BMI, poziom cukru,
  • warsztaty „Moje mocne strony” – praktyka samoakceptacji,
  • spotkanie z Policjantem,
  • kreatywne warsztaty dla całych rodzin,
  • video fotobudka 360,
  • Uniwersytet Małego Strażaka.
Organizatorem głównym Pól Nadziei w Pruszczu Gdańskim jest Fundacja Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.

Współorganizatorami wydarzenia są NDI Development, Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim oraz Fundacja Inicjatyw Kulturalnych.

Pola Nadziei na Pomorzu organizują:
Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku,
Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom,
Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci,
Caritas Archidiecezji Gdańskiej - Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie,
Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie,
Stowarzyszenie Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”,
Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio,
Fundacja Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.