• Home
  • Lista aktualności
  • Akcja quizowa biblioteki pedagogicznej „Zaprzyjaźnij się z książką" – zakończona
Image

Akcja quizowa biblioteki pedagogicznej „Zaprzyjaźnij się z książką" – zakończona

3 kwietnia 2023 r. w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej – Filia w Pruszczu Gdańskim odbył się ostatni – finałowy etap akcji quizowej „Zaprzyjaźnij się z książką". Akcja przeznaczona była dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych z Pruszcza Gdańskiego.

Rywalizacja rozpoczęła się od dwóch etapów szkolnych, podczas których uczniowie rozwiązywali zagadki, krzyżówki i kryptogramy oraz odpowiadali na pytania testowe. Tematyka obejmowała dziecięce lektury oraz popularyzowała wiedzę o Pruszczu Gdańskim. Pytania dotyczyły m.in. roli, jaką w dawnych czasach pełnił Kanał Raduni, kodu pocztowego Pruszcza Gdańskiego, czy kolejności powstania ważnych miejskich zabytków. Ponadto trzeba było też wymienić patronów pruszczańskich szkół, a także wskazać lokalizację Miasta Pruszcz Gdański na mapie Polski. Konkurs potwierdził, że dzieci dobrze znają historię swojego miasta i interesują się nią. Rosną nam przyszli lokalni patrioci i aktywni obywatele.

W akcji quizowej wzięło udział 59 uczniów. Po dwóch etapach wyłoniono najlepszych reprezentantów szkół, którzy zmierzyli się w III etapie międzyszkolnym. Konkurs honorowym patronatem objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego.

Laureaci konkursu:
I miejsce ex aequo zajęły Maja Pupecka oraz Weronika Sieczko (Szkoła Podstawowa nr 2)
II miejsce zajęła Małgorzata Orłowska (Szkoła Podstawowa nr 2)
III miejsce zajęła Maria Lipkowska (Szkoła Podstawowa nr 4)

Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy!