Image

Pola Nadziei na Pomorzu - wspólnie zasadzimy żonkile!

Pola Nadziei na Pomorzu wracają jesienią ze zdwojoną siłą, by na wiosnę 2024 dobro zakwitło. Przygotujcie się na ten wyjątkowy dzień, zarezerwujcie godzinę i spędźcie je razem z pomorskimi hospicjami - Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskim Hospicjum dla Dzieci, Domem Hospicyjnego Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszeniem Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią”, Puckim Hospicjum pw. Ojca Pio oraz Domem Hospicyjnym w Pruszczu Gdańskim.

- Bardzo nam zależy, żeby o opiece hospicyjnej mówiono i to mówiono dobrze. Niekoniecznie ostrożnie i z powagą. Umieranie nie jest popularnym tematem, opieka nad terminalnie chorymi także. Jednak jest to niezwykle ważny i pilny do naświetlenia temat. Nie da się umierania odłożyć na półkę i odczekać. To dzieje się wszystko bez naszego „chcę”, „nie chcę". Dzięki pracy hospicjum, ludzie potrzebujący opieki terminalnej mogą ją otrzymać o czasie i mieć ją zapewnioną na odpowiednim poziomie tak długo jak tego potrzebują - mówi Katarzyna Kałduńska, Prezes Fundacji Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim. Pola Nadziei na Pomorzu 2024 to wspólna akcja pomorskich Hospicjów. Jestem dumna, że w tym roku inauguracja odbędzie się w naszym mieście. Akcja ma nie tylko wymiar finansowy, ale również edukacyjny i to pragnę podkreślić. Zebrane środki przeznaczamy na rzecz opieki nad umierającymi dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z terenu naszego województwa. Zapraszam serdecznie wszystkich do udziału w wydarzeniu, oprócz żonkili, które zasadzimy na miejskich rabatach, będziemy mieli także sporo żonkili do rozdania uczestnikom wydarzenia

Skąd wzięła się idea tego wyjątkowego spotkania? Pola Nadziei to symbol nadziei i wsparcia dla osób cierpiących na choroby terminalne, a wydarzeniu towarzyszy zbiórka pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów. Akcja została zainicjowana w 1998 roku.

Tym razem inauguracja wydarzenia Pola Nadziei na Pomorzu 2024, połączona z sadzeniem żonkili, odbędzie się 07.10.2023 r. o godzinie 11:00 na deptaku przy al. ks. Józefa Waląga w Pruszczu Gdańskim! Wielka kwesta w 2024 roku będzie miała miejsce w niedzielę, 14 kwietnia.

Bądźmy tego dnia razem, wspólnie możemy zdziałać naprawdę wielkie rzeczy! Niech to będzie dzień, który zapisze się w sercach na długo, a jednocześnie pomoże potrzebującym.

Odwiedź stronę Pól Nadziei na Pomorzu: www.polanadzieinapomorzu.pl
 
Zachęcamy do podejrzenia w galerii poniżej zdjęć z wiosennej edycji Pól Nadziei w Pruszczu Gdańskim, podczas której na rzecz hospicjum zebrano 19 014,59 zł.