Image

Szefowie kuchni gotują dla Florki - kolacja charytatywna

W piątek, 17 listopada 2023 r. szefowie kuchni ugotują pyszne dania w ramach kolacji charytatywnej w restauracji U Jakuba w Pruszczu Gdańskim. Wydarzenie odbędzie się w godz. 19:00-23:00 i towarzyszyć mu będzie licytacja cennych przedmiotów. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na nową protezę nogi dla Florki, dziewczynki z wrodzoną wadą kości udowej.

Florianna ma 9 lat, jest uczennicą pruszczańskiej szkoły i urodziła się z krótszą, nierozwiniętą nóżką. Ma CFD (wrodzone skrócenie kości udowej) oraz FH (hemimelię strzałkową). Oznacza to skrócenia, braki kostne i dysplazje całej kończyny. Przeszła trzy operacje i dzięki nim sprawnie porusza się na protezie. Dziewczynka rośnie, więc protezę należy co roku wymieniać. Jej koszt to 19 000 zł, z czego NFZ pokrywa jedynie 5 000 zł.

Stąd pomysł na kolację charytatywną, która pomoże zebrać fundusze na zakup nowej protezy. Tematem kolacji będzie "Jesień na talerzu", a poza smakowaniem specjalnie przygotowanych na tę okazję potraw będzie można nabyć przedmioty przekazane na licytację.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy nabyć cegiełkę na stronie: https://app.evenea.pl/event/kolacjadlaflorki

O inicjatywie opowiada wolontariuszka, Ewelina Milecka: