Image

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za nami

Od mocnego, sportowego akcentu w miniony weekend, rozpoczęto w Pruszczu Gdańskim świętowanie 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W sobotę 4 listopada 2023 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego, w którym rywalizowały dzieci w kategorii wiekowej „Orlik”. Gospodarzem turnieju oraz jego głównym organizatorem był Miejski Klub Sportowy Czarni Pruszcz Gdański. Zawody zorganizowano już po raz czwarty z rzędu.

- Organizując ten turniej, najważniejsza jest dla nas radość dzieci ze sportowej rywalizacji, dawanie impulsów i przestrzeni do rozwoju młodych adeptów futbolu oraz, oczywiście w związku z charakterem święta 11 listopada, wychowanie naszej młodzieży w duchu właściwie pojętego patriotyzmu – mówi prezes klubu MKS Czarni Pruszcz Gdański, Szymon Chrostowski. - W związku ze zbliżającym się świętem na hali podczas turnieju nie mogło zabraknąć naszych barw narodowych, jak również, każdy mały piłkarz poza okolicznościowym medalem otrzymał piękny kotylion, który będzie mógł z dumą nosić podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Zmagania małych piłkarzy śledzili uważnie Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Jerzy Kulka, oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim Piotr Pułkowski. Na zakończenie zawodów obaj, wraz z prezesem „Czarnych”, wręczyli wszystkim uczestnikom turnieju medale, a wyróżniającym się zawodnikom okolicznościowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.

W turnieju udział wzięły zespoły:
  1. Marco Gol Gdańsk
  2. Orzeł Trąbki Wielkie
  3. AS Piłeczka Pruszcz Gdański
  4. MKS Czarni I Pruszcz Gdański
  5. Osiczanka Osice
  6. MKS Czarni II Pruszcz Gdański
Nagrody indywidualne, okolicznościowe statuetki, trafiły do rąk następujących zawodników:
  • Królem strzelców turnieju został zawodnik drużyny Marco Gol, Jakub Lorek.
  • Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartek Jans z Orła Trąbki Wielkie.
  • Najlepszym bramkarzem został Leon Woch z AS Piłeczka Pruszcz Gdański.