• Home
  • Lista aktualności
  • Kolejny tydzień lata w Pruszczu Gdańskim, czyli koncert, spektakle, aktywności dla dzieci i dorosłych
Image

Kolejny tydzień lata w Pruszczu Gdańskim, czyli koncert, spektakle, aktywności dla dzieci i dorosłych

Jak wiemy, w tym roku w Pruszczu Gdańskim wakacyjne weekendy rozpoczynają się już w czwartki. Dlatego 20.07.2023 r. młodsze pokolenie bawiło się na trzecim happeningu w ramach cyklu „Wakacje w mieście” na terenie rekreacyjnym przy ul. Rogozińskiego. Tym razem, zgodnie z planem odbył się trening piłki nożnej, który poprowadziła Escola Futbolu Pruszcz Gdański oraz animacje Małej Akademii. Cieszymy się, że przybyliście licznie, mimo że zanosiło się na burzę! Tego samego dnia w Domu Wiedemanna odbył się wykład Bartosza Gondka "Zanim powstał sms". Każdego, komu nie udało się dotrzeć na wykład, na pewno ucieszy wiadomość, że w kameralnej sali na I piętrze Domu Wiedemanna, na ekranie multimedialnym, można obejrzeć materiał filmowy, który jest przewodnikiem po wystawie. Ekspozycja pt.: „Zanim powstał SMS: bilet wizytowy i związany z nim obyczaj” będzie dostępna w Domu Wiedemanna jeszcze do końca wakacji, później zagości na Wydziale Historii Uniwersytetu Gdańskiego.

Piątkowy wieczór, 21.07.2023 r., w ramach Faktorii Kultury miną w rytmach punk rocka dzięki polskiemu zespołowi KSU, który powstał w roku 1977. Towarzyszyła mu folkowo-etniczna grupa Matragona. W sobotę, 22.07.2023 r. dorosła widownia miała możliwość zobaczyć spektakl "Bunbury" - czyli jedną wielką detronizację powagi, anarchiczną zabawę, w której obnażone zostało nasze przywiązanie do etykietek, porządku i jasno wyznaczonych ról społecznych. Długo przebrzmiewały wiwaty i oklaski po zakończeniu sztuki, publiczność była zachwycona grą aktorską. Za to młodsi widzowie mogli zobaczyć w niedzielę, 23.07.2023 r. ostatnią część spektaklu "Złoty klucz".

Aktywnie minął weekend także na Faktorii Handlowej. W sobotę i niedzielę odbyła się Olimpiada Gocka. Po uroczystym rozpoczęciu olimpiady zapaleniem znicza olimpijskiego uczestnicy mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach, m.in.: strzelaniu z łuku, rzucie oszczepem, walce na miecze oraz skakaniu w workach. W międzyczasie można było przejść się po równoważni, chodzić na szczudłach i przeciągać linę.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w tym tygodniu!

Harmonogram na tydzień 24-30.07.2023 r.:
27.07.2023 r., godz. 10:00-12:00, Faktoria Handlowa – festyn miejski z cyklu „Wakacje w mieście"
28.07.2023 r., godz. 20:30, Faktoria Kultury – Koncert Teresy Werner
29-30.07.2023 r.Faktoria Handlowa – Legio XIIII GMV PRO ANTICA
29.07.2023 r., godz. 21:00, Faktoria Kultury – Scena Letnia Teatru Wybrzeże – Emigrantki, reż. E. Depta
30.07.2023 r., godz. 14:00, Faktoria Kultury – Scena Dziecięca Teatru Wybrzeże – Przygody Koziołka Matołka
 
Szczegółowe informacje o tym, co będzie działo się w następnych wakacyjnych tygodniach w Pruszczu Gdańskim można znaleźć tutaj: Wakacje w Pruszczu Gdańskim - 2023.