Polskie i ukraińskie kolędy i piosenki świąteczne

  • Home
  • Wydarzenia
  • Polskie i ukraińskie kolędy i piosenki świąteczne
Dyrekcja oraz pracownicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim zapraszają na koncert Hanny Tiekuczewej. 

Ukraińska artystka zaśpiewa oraz zagra na gitarze polskie i ukraińskie kolędy oraz piosenki świąteczne. Dzięki jej muzyce będziemy mogli ponownie poczuć magię świąt. 

O Hannie Tiekuczewej
Hanna Tiekuczewa jest ukraińską piosenkarką i kompozytorką. Do Polski, do Gdańska, przyjechała w 2017 roku z Ługańska, z miasta Antracyt. Ukończyła Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki w Ługańsku na kierunku muzyczna pedagogika i kultura artystyczna. Tworzyła w wielu zespołach i chórach, współpracowała z Filharmonią Ługańską. W Gdańsku śpiewała w chórze Music Everywhere oraz w zespole Słowiańska dusza. Niedawno uruchomiła swój własny projekt muzyczny: rockowy zespół HANNA. W 2020 roku Hanna otrzymała stypendium kulturalne miasta Gdańska na projekt „Nowe życie melodii gdańskich, gdzie średniowiecze spotyka się z teraźniejszością”. Artystka jest założycielką i kierownikiem ciągle rozwijającego się ukraińskiego chóru Vyrij, który działa w Gamie Gdańskiego Archipelagu Kultury.