Image

Karta Mieszkańca – zmiany w Pakiecie GPSZOK

Jeśli masz swoją Pruszczańską Kartę Mieszkańca, to zapewne wiesz, że składając wniosek o kartę, wraz z podstawowym Pakietem Mieszkańca otrzymujesz także Pakiet GPSZOK.

Pakiet ten umożliwia wygodną i prostą weryfikację Ciebie jako mieszkańca miasta Pruszcz Gdański podczas oddawania odpadów w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów. Odbywa się to bez konieczności okazywania dodatkowych dokumentów tj. dowodu czy rachunku za media. Zatem jeśli zamierzasz oddać odpady w GPSZOK, który mieści się przy ul. Kupieckiej w Pruszczu Gdańskim, wystarczy, że weźmiesz ze sobą Pruszczańską Kartę Mieszkańca.

Pakiet GPSZOK posiada także jeszcze jedną cenną funkcjonalność, w której zachodzi pewna zmiana. Do tej pory każdy posiadacz karty z aktywnym Pakietem GPSZOK mógł w łatwy sposób sprawdzić, jaką ilość odpadów poremontowych może jeszcze oddać w danym roku kalendarzowym. Teraz, zgodnie z Uchwałą nr XlIX/488/2022 Rady Miasta Pruszcz Gdański z dnia 9 listopada 2022 r., odpady te zostały podzielone na trzy frakcje:
  • czysty gruz,
  • zmieszane odpady budowlane (płyty gipsowo-kartonowe, folie budowlane, drzwi, okna, panele podłogowe, papa itp. z wyłączeniem "czystego" gruzu oraz materiałów izolacyjnych),
  • materiały izolacyjne (styropian, wełna mineralna, pianka poliuretanowa itp.).
Gdzie znajduje się informacja, ile powyższych odpadów można jeszcze oddać w tym roku? Wystarczy na komputerze zalogować się na swoje konto (na portalu www.mieszkamwpruszczu.pl) i z lewego menu w panelu użytkownika wybrać zakładkę GPSZOK.

W razie pytań lub wątpliwości lub gdy pojawia się informacja, że „nie znaleziono danych dla adresu…” prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia sprawy pod numerem:
+ 58 775 99 88 (Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Pruszcz Gdański) lub
+ 58 775 99 58 (Zespół Pruszczańskiej Karty Mieszkańca).

Pełną treść uchwały można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej: https://bip.pruszcz-gdanski.pl/uchwala/11438/uchwala-nr-xlix-488-2022

 
to jest zrzut ekranu z zakładki Pakiet GPSZOK na profilu mieszkańca