Image

Relacja z Mistrzostw Polski Kettlebell Lifting

W ostatni weekend (9-10.03.2024 r.) Pruszcz Gdański po raz trzeci z rzędu gościł prestiżowe zawody w Kettlebell Lifting na szczeblu Mistrzostw Polski. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Polską Federację Sportów Odważnikowych, klub sportowy Wytrenowani, w ścisłej współpracy z Fundacją Family in Motion, Miastem Pruszcz Gdański, Szkołą Podstawową nr 4 oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Te wyjątkowe zawody odbyły się w przestronnej hali Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Kasprowicza 16, zapewniając niezapomniane wrażenia zarówno dla zawodników, jak i publiczności.

Mistrzostwa miały kluczowe znaczenie dla Polskiej Federacji Sportów Odważnikowych, otwierając najlepszym zawodnikom drogę do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Europy we Francji, które odbędą się już w kwietniu. Rywalizacja obejmowała różnorodne kategorie, od juniorów po profesjonalistów, co ukazało Kettlebell Lifting jako dyscyplinę uniwersalną, zdolną do łączenia różnych pokoleń i pasjonującą osoby w każdym wieku. W zawodach wzięli udział uczestnicy w przedziale wiekowym od 9 do 70 lat.

Organizatorzy mistrzostw, Magdalena Cyganik i Igor Antosik z pruszczańskiego klubu Wytrenowani, nie tylko wzmocnią kadrę trenerską, ale również będą pełnić funkcje sędziowskie na międzynarodowych arenach. Natomiast zawodnicy z Pruszcza Gdańskiego, dzięki wybitnym osiągnięciom, przyczynili się do sukcesu klubu Wytrenowani Kettle Power, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, oraz tytuł najlepszej sztafety w kraju.

Wydarzenie to posłużyło również jako platforma dla inicjatywy edukacyjnej skierowanej do najmłodszych. Konkurs „Sportowo i kolorowo z Magdaleną Cyganik”, adresowany do uczniów przedszkoli i szkół podstawowych, miał na celu promowanie zdrowego trybu życia i Kettlebell Liftingu. Zwycięzcy konkursu będą mieli możliwość odwiedzenia siłowni i wzięcia udziału w profesjonalnych treningach, co stanowi wyjątkową okazję do rozwoju ich zainteresowań sportowych i zdrowego stylu życia.

Patronat honorowy nad zawodami objęli burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz senator Ryszard Świlski.