Jeżeli masz już odebraną kartę dla dziecka:
  1. Zaloguj się na swoje konto na www.mieszkamwpruszczu.pl.
  2. Wejdź w zakładkę Identyfikatory i Pakiety.
  3. Kliknij w ikonkę z imieniem dziecka, któremu chcesz dodać pakiet.
  4. Wybierz Pakiet Bezpłatnych Przejazdów.
  5. Dodaj skany lub dobrej jakości zdjęcia ważnej legitymacji szkolnej jeśli są wymagane,
  6. Kliknij w niebieski przycisk Dodaj pakiet.
Aktywacja pakietu bezpłatnych przejazdów następuje po weryfikacji przesłanych dokumentów maksymalnie do 14 dni roboczych.

Jeżeli zakończyłeś powyższą procedurę Twoje dziecko może poruszać się komunikacją miejską wyłącznie z Pruszczańską Kartą Mieszkańca.

Uwaga! Pamiętaj, że aby Twoje dziecko korzystało z bezpłatnych przejazdów, konto Rodzica musi posiadać aktywny Pakiet Mieszkańca .
Aplikacja Mieszkam w Pruszczu pozwala na korzystanie z pakietu bezpłatnych przejazdów dzieciom i młodzieży posiadającym zweryfikowany Pakiet Bezpłatnych Przejazdów. Wystarczy, że w czasie kontroli biletowej dziecko zaloguje się na swoje konto i pokaże kod kreskowy, który wyświetli się na pierwszej stronie. Do aplikacji zalogować się może dziecko, które do swojego konta ma dodany adres e-mail lub numer telefonu.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko mogło zalogować się do swojego konta w aplikacji, dodaj do jego konta jego osobisty adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Możesz to zrobić samodzielnie przez Panel Mieszkańca.
Zobacz, jak dodać Pakiet Bezpłatnych Przejazdów do Karty on-line:
1. Zaloguj się na swoje konto na www.mieszkamwpruszczu.pl.
2. Wejdź w zakładkę Identyfikatory i Pakiety,
3. Kliknij ikonkę z imieniem dziecka, któremu chcesz dodać pakiet,
4. Wybierz Pakiet Bezpłatnych Przejazdów,
5. Dodaj skany legitymacji szkolnej dziecka: WYMAGANE SĄ OBIE STRONY LEGITYMACJI. Uwaga! Jeśli Twoje dziecko ukończyło 18. rok życia, konieczne będzie dołączenie legitymacji przy corocznym odnowieniu pakietu. Dla dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat legitymację okazuje się tylko raz przy pierwszym wnioskowaniu o pakiet.
6. Kliknij niebieski przycisk "dodaj pakiet".
7. Aktywacja pakietu bezpłatnych przejazdów następuje po weryfikacji przesłanych dokumentów maksymalnie do 14 dni roboczych.

Jeżeli weryfikacja jest pozytywna – możesz odebrać Kartę w punkcie odbioru. Pamiętaj, aby udając się do punktu zabrać ze sobą potwierdzenie z kodem QR, które zostanie wygenerowane na Twoim koncie po kliknięciu niebieskiego przycisku "odbierz kartę". Potwierdzenie można wydrukować lub zapisać w pamięci telefonu. Jeżeli już wcześniej odebrałeś Kartę dla swojego dziecka, nie musisz robić nic więcej. 
Dziecko może jeździć komunikacją miejską wyłącznie z Pruszczańską Kartą Mieszkańca (nie musi mieć ze sobą do kontroli legitymacji szkolnej).

Jeżeli weryfikacja jest negatywna, otrzymasz maila z przyczyną odrzucenia wniosku.

Aby ponownie przesłać prawidłowe dokumenty do weryfikacji (po odrzuceniu wniosku) 
- zaloguj się na swoje konto na www.mieszkamwpruszczu.pl,
- wejdź w zakładkę Identyfikatory i Pakiety,
- dodaj pakiet lub pakiety,
- dodaj wymagane dokumenty weryfikacyjne.
Uczeń musi mieć ze sobą swoją Pruszczańską Kartę Mieszkańca w formie plastikowej lub w aplikacji mobilnej z aktywnym Pakietem Bezpłatnych Przejazdów. Posiadając przy sobie własną Pruszczańską Kartę Mieszkańca nie ma już konieczności okazywania dodatkowo legitymacji szkolnej.
Pakiet bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską obowiązuje na terenie Pruszcza Gdańskiego oraz Gdańska na liniach: 132, 200, 205, 207, 232 i N5 (uwzględniając całą trasę). Dotyczy dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych do ukończenia 20 roku życia, zamieszkałej w Pruszczu Gdańskim.
Nie. Studenci nie mogą korzystać z tego pakietu. Zgodnie z uchwałą nr XV/203/2020 Rady Miasta Pruszcz Gdański z dnia 30 czewrca 2020 r. w sprawie wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej na liniach 132, 200, 205, 207, 232 oraz N5 dla dzieci i młodzież, do przejazdów bezpłatnych mają prawo wyłącznie dzieci i młodzież ucząca się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą korzystać z pakietu bezpłatnych przejazdów, do ukończenia 20 roku życia. Wymagane jest jednak posiadanie aktywnego Pakietu Bezpłatnych Przejazdów odnawianego co roku, za pośrednictwem strony mieszkamwpruszczu.pl lub w Autoryzowanym Punkcie Obsługi.
Tak, pakiet bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską obowiązuje podczas taryfy dziennej, jak również podczas taryfy nocnej. Z pakietu bezpłatnych przejazdów można korzystać we wszystkie dni tygodnia, także w weekendy.
Aby zamówić roczny pakiet bezpłatnych przejazdów dla dziecka, które posiada już kartę mieszkańca, należy, w przypadku uczniów powyżej 18 roku życia, przedstawić zaktualizowaną legitymację szkolną, tzn. legitymację, na której odwrocie znajduje się pieczątka ważności do 30 września kolejnego roku szkolnego.

Uwaga! Dla dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat legitymację okazuje się tylko raz przy pierwszym wnioskowaniu o pakiet.
O aktywowanie Pakietu można wystąpić w dowolnym momencie. Uprawnienia do korzystania z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską są przyznawane na okres ważności legitymacji szkolnej dziecka, czyli do 31 października kolejnego roku szkolnego. Po tym czasie konieczne będzie odnowienie ważności uprawnień poprzez panel mieszkańca lub w Autoryzowanym Punkcie Obsługi.

Dla uczniów od 7 do 17 roku życia (do osiągnięcia pełnoletności), pakiet bezpłatnych przejazdów będzie ważny tak długo, jak długo ważne są uprawnienia opiekuna do posiadania Pruszczańskiej Karty Mieszkańca.

Dla uczniów od 18 do 20 roku życia warunkiem koniecznym do odnowienia pakietu bezpłatnych przejazdów jest załączenie legitymacji szkolnej ważnej do 30 października kolejnego roku szkolnego.
Aby móc wnioskować o Pakiet Bezpłatnych Przejazdów dana osoba, musi posiadać aktywne konto w programie Pruszczańskiej Karty Mieszkańca, mieć aktywne uprawnienia do Karty Mieszkańca (sprawdź uprawnienia, wchodząc na swoje konto i klikając zakładkę Profil), w tym aktywny Pakiet Mieszkańca. Pozostałe wymagania otrzymania i odnawiania uprawnień do Pakietu Bezpłatnych Przejazdów zależą od wieku osoby:
  • dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat okazują legitymację tylko raz, w momencie gdy pierwszy raz składają wniosek o pakiet. Zatem jeśli dziecko miało już Pakiet Bezpłatnych Przejazdów i posiada aktywne uprawnienia do Pruszczańskiej Karty Mieszkańca, w tym aktywny Pakiet Mieszańca to uprawnienia do Pakietu Bezpłatnych Przejazdów zostaną nadane automatycznie w końcówce października danego roku szkolnego, o szczegółach poinformujemy w aktualnościach portalu mieszkamwpruszczu.pl
  • osoby w wieku 18-20 lat obowiązane są okazać legitymację lub zaświadczenie o kontynuacji nauki raz w roku najpóźniej do 30 października, w momencie dodawania Pakietu Bezpłatnych Przejazdów na kolejny rok szkolny. Jednocześnie, aby pakiet ten mógł być nadany, osoba ta musi posiadać aktywne uprawnienia do Pruszczańskiej Karty Mieszkańca oraz aktywny Pakiet mieszkańca. Ta grupa samodzielnie odnawia pakiet, nie istnieje możliwość przedłużenia go automatycznie. Wniosek o przedłużenie pakietu można złożyć osobiście lub elektronicznie po zalogowaniu na konto mieszkańca.
UWAGA! Do bezpłatnych przejazdów uprawnione są wyłącznie osoby uczęszczające do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Potrzebujesz Pomocy?+48 58 775 99 64
pn: 9:00 - 17:00 wt-pt: 7:30-15:30